Portal Pszczelarski

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Obrazek promujący I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli. Projekt własny na podstawie: d13yacurqjgara.cloudfront.net/users/6903/screenshots/239097/bee.png

wydarzenie pszczelarskie forum pszczelarskie konferencja pszczelarska sierpień 2014 2014 Stalowa Wola Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli Stalowa pszczoła nie istnieje Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli Pasieka Barć powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach Hubert Karwan Grzegorz Janiec

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

22 sierpnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli odbędzie się I Forum Pszczelarskie zatytułowane: "Stalowa pszczoła nie istnieje". Za inspirację do zorganizowania tego wydarzenia pszczelarskiego organizatorzy (naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli, Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale) wskazują warsztaty dla 50 pszczelarzy, które odbyły się w pasiece "Barć" w Kamiannej.

W trakcie I Forum Pszczelarskiego w Stalowej Woli poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące chorób pszczół i ich ochronie oraz prawnych aspektów funkcjonowania pasiek. Część wykładów zostanie wygłoszonych przez naukowców z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach.

Organizatorzy zapraszają nie tylko ok. 120 pszczelarzy zrzeszonych w kilku kołach pszczelarskich z terenu powiatu, ale również pszczelarzy z całego regionu, miłośników pszczół i mieszkańców którym temat pszczelarstwa, w tym losu pszczół, nie jest obojętny.

W programie forum organizatorzy przewidzieli kiermasz, na którym będzie można skosztować i nabyć najwyższej jakości miody i inne produkty pszczele.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w I Forum Pszczelarskim w Stalowej Woli proszone są o wcześniejszą rejestrację. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli:

- Hubertem Karwanem - tel. 15 643 36 00, e-mail: h.karwan@stalowowolski.pl lub
- Grzegorzem Jańcem - tel. 15 643 36 50, e-mail: g.janiec@stalowowolski.pl 

Czytaj również:

VI Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

III Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3594

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-08-16 20:26:49

Uuu, to już się pokrywa kilka imprez ze sobą. Smutne, że się organizatorzy nie dogadali między sobą. Z drugiej strony można by zaliczyć Stalową Wolę i Maciejów bo jest właściwie dzień po dniu.  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kukurydziane bułeczki z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy