Portal Pszczelarski

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Obrazek promujący I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli. Projekt własny na podstawie: d13yacurqjgara.cloudfront.net/users/6903/screenshots/239097/bee.png

wydarzenie pszczelarskie forum pszczelarskie konferencja pszczelarska sierpień 2014 2014 Stalowa Wola Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli Stalowa pszczoła nie istnieje Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli Pasieka Barć powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach Hubert Karwan Grzegorz Janiec

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

22 sierpnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli odbędzie się I Forum Pszczelarskie zatytułowane: "Stalowa pszczoła nie istnieje". Za inspirację do zorganizowania tego wydarzenia pszczelarskiego organizatorzy (naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli, Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale) wskazują warsztaty dla 50 pszczelarzy, które odbyły się w pasiece "Barć" w Kamiannej.

W trakcie I Forum Pszczelarskiego w Stalowej Woli poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące chorób pszczół i ich ochronie oraz prawnych aspektów funkcjonowania pasiek. Część wykładów zostanie wygłoszonych przez naukowców z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach.

Organizatorzy zapraszają nie tylko ok. 120 pszczelarzy zrzeszonych w kilku kołach pszczelarskich z terenu powiatu, ale również pszczelarzy z całego regionu, miłośników pszczół i mieszkańców którym temat pszczelarstwa, w tym losu pszczół, nie jest obojętny.

W programie forum organizatorzy przewidzieli kiermasz, na którym będzie można skosztować i nabyć najwyższej jakości miody i inne produkty pszczele.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w I Forum Pszczelarskim w Stalowej Woli proszone są o wcześniejszą rejestrację. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli:

- Hubertem Karwanem - tel. 15 643 36 00, e-mail: h.karwan@stalowowolski.pl lub
- Grzegorzem Jańcem - tel. 15 643 36 50, e-mail: g.janiec@stalowowolski.pl 

Czytaj również:

VIII Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

VII Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

VI Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

III Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3953

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-08-16 20:26:49

Uuu, to już się pokrywa kilka imprez ze sobą. Smutne, że się organizatorzy nie dogadali między sobą. Z drugiej strony można by zaliczyć Stalową Wolę i Maciejów bo jest właściwie dzień po dniu.  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Kaczka duszona z miodem w sosie pomarańczowym na czerwonej kapuście

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.