Portal Pszczelarski

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Obrazek promujący I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli. Projekt własny na podstawie: d13yacurqjgara.cloudfront.net/users/6903/screenshots/239097/bee.png

wydarzenie pszczelarskie forum pszczelarskie konferencja pszczelarska sierpień 2014 2014 Stalowa Wola Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli Stalowa pszczoła nie istnieje Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli Pasieka Barć powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach Hubert Karwan Grzegorz Janiec

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

22 sierpnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli odbędzie się I Forum Pszczelarskie zatytułowane: "Stalowa pszczoła nie istnieje". Za inspirację do zorganizowania tego wydarzenia pszczelarskiego organizatorzy (naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, powiatowy lekarz weterynarii w Stalowej Woli, Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale) wskazują warsztaty dla 50 pszczelarzy, które odbyły się w pasiece "Barć" w Kamiannej.

W trakcie I Forum Pszczelarskiego w Stalowej Woli poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące chorób pszczół i ich ochronie oraz prawnych aspektów funkcjonowania pasiek. Część wykładów zostanie wygłoszonych przez naukowców z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach.

Organizatorzy zapraszają nie tylko ok. 120 pszczelarzy zrzeszonych w kilku kołach pszczelarskich z terenu powiatu, ale również pszczelarzy z całego regionu, miłośników pszczół i mieszkańców którym temat pszczelarstwa, w tym losu pszczół, nie jest obojętny.

W programie forum organizatorzy przewidzieli kiermasz, na którym będzie można skosztować i nabyć najwyższej jakości miody i inne produkty pszczele.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w I Forum Pszczelarskim w Stalowej Woli proszone są o wcześniejszą rejestrację. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli:

- Hubertem Karwanem - tel. 15 643 36 00, e-mail: h.karwan@stalowowolski.pl lub
- Grzegorzem Jańcem - tel. 15 643 36 50, e-mail: g.janiec@stalowowolski.pl 

Czytaj również:

VII Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

VI Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

IV Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja z wydarzenia

III Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

I Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3818

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-08-16 20:26:49

Uuu, to już się pokrywa kilka imprez ze sobą. Smutne, że się organizatorzy nie dogadali między sobą. Z drugiej strony można by zaliczyć Stalową Wolę i Maciejów bo jest właściwie dzień po dniu.  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll