Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Rumii wybrali lokalizacje miododajnych ogródków 2022

pszczelarstwo pomorskie ogrody miododajne Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin

Jak informuje Urząd Miasta Rumia, rumianie dokonali wyboru potencjalnych lokalizacji dla miododajnych ogródków kieszonkowych. Ogródki mają powstać we wskazanych miejscach do połowy 2022 roku. 

Stworzenie miododajnych strefy na obszarze Rumii jest częścią projektu "Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin!". Jego celem jest wsparcie rozwoju pszczelej populacji w środowisku naturalnym. Budżet programu wynosi 20 tysięcy złotych. Jest to dofinansowanie pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Mieszkańcy miasta swoje propozycje lokalizacji ogródków miododajnych przedstawiali w komentarzach na facebookowym profilu Urzędu Miasta oraz w wiadomościach mailowych przesłanych na adres: zielen@um.rumia.pl. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej głosów oddano na sześć miejsc: place zabaw przy ulicy Sędzickiego, Towarowej i Dąbrowskiego, zieleńce przy ulicy Dębogórskiej i Objazdowej, a także osiedle przy ulicy Gierosa.

W miododajnych strefach, które tam powstaną zostanie zasiana szałwia, lawenda, krzewuszka, budleja Dawida, róża, kocimiętka, lipa i brzoza. Podobne ogródki funkcjonują już przy Miejskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6. Władze miasta deklarują także dalsze działania na rzecz pszczół.

Zobacz również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 645

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ciasto cukrowe oraz ciasto miodowo-cukrowe - zalety

Skuteczny sposób na nastrój rojowy

Jak stosować kwas mrówkowy?

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem