Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Rumii wybrali lokalizacje miododajnych ogródków 2022

pszczelarstwo pomorskie ogrody miododajne Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin

Jak informuje Urząd Miasta Rumia, rumianie dokonali wyboru potencjalnych lokalizacji dla miododajnych ogródków kieszonkowych. Ogródki mają powstać we wskazanych miejscach do połowy 2022 roku. 

Stworzenie miododajnych strefy na obszarze Rumii jest częścią projektu "Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin!". Jego celem jest wsparcie rozwoju pszczelej populacji w środowisku naturalnym. Budżet programu wynosi 20 tysięcy złotych. Jest to dofinansowanie pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Mieszkańcy miasta swoje propozycje lokalizacji ogródków miododajnych przedstawiali w komentarzach na facebookowym profilu Urzędu Miasta oraz w wiadomościach mailowych przesłanych na adres: zielen@um.rumia.pl. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej głosów oddano na sześć miejsc: place zabaw przy ulicy Sędzickiego, Towarowej i Dąbrowskiego, zieleńce przy ulicy Dębogórskiej i Objazdowej, a także osiedle przy ulicy Gierosa.

W miododajnych strefach, które tam powstaną zostanie zasiana szałwia, lawenda, krzewuszka, budleja Dawida, róża, kocimiętka, lipa i brzoza. Podobne ogródki funkcjonują już przy Miejskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6. Władze miasta deklarują także dalsze działania na rzecz pszczół.

Zobacz również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 670

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.