Portal Pszczelarski

XXII Krakowskie Miodobranie

Na obrazku: fragment banera promującego XXII Krakowskie Miodobranie. Źródło: portalpszczelarski.pl/artykul/609/xxi_krakowskie_miodobranie.html

wydarzenie pszczelarskie impreza pszczelarska targi pszczelarskie wrzesień 2015 2015 Kraków XXII Krakowskie Miodobranie Krakowskie Miodobranie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Ryszard Czarnecki

XXII Krakowskie Miodobranie

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich zaprasza do udziału w 22. edycji największego wydarzenia pszczelarskiego branży pszczelarskiej w Krakowie - Krakowskiego Miodobrania. XXII Krakowskie Miodobranie, podobnie jak poprzednie edycje,  trwać będzie 3 dni i będzie mieć miejsce w dzielnicy I Stare Miasto, a precyzyjniej - na Placu Wolnica, na Kazimierzu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 września 2015 r. Partonat honorowy objęli Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa oraz Tomasz Darosa, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy I Stare Miasto.

Każdego dnia, w godzinach między 9:00 a 19:00 będzie można uczestniczyć w kiermaszu sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich, spotkać oraz porozmawiać z pszczelarzami i miłośnikami pszczół oraz świetnie bawić się podczas licznych występów artystycznych.

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich, organizator XXII Krakowskiego Miodobrania, w programie wydarzenia przewidział m.in.: wykłady na temat właściwości leczniczych produktów pszczelich oraz konkursy z nagrodami.

Tegoroczną edycję imprezy poprowadzi Mirosław Majcherek, aktor.

Program XXII Krakowskiego Miodobrania:

4 września 2015 r. (piątek) 9:00 - 19:00

9:00 - Oficjalne rozpoczęcie XXII Krakowskiego Miodobrania na Placu Wolnicy połączone z promocją produktów pszczelich

17:00

- Spotkanie pszczelarzy, ich rodzin oraz mieszkańców Krakowa z okazji 70-tej rocznicy założenia organizacji Krakowskich Pszczelarzy w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa 

- Konferencja naukowa poświęcona pszczelarstwu w środowisku krakowskim na temat "Historia Pszczelarzy Krakowskich"

17:30 - Wręczenie odznaczeń i wyróżnień pszczelarzom i osobom zasłużonym dla pszczelarstwa i promującym środowisko pszczelarzy krakowskich

18:00 - Spotkanie pszczelarzy z władzami

19:00 - Mali Krakowiacy - program artystyczny

 

5 września 2015 r. (sobota) 8:00 - 19:00

8:00 - 19:00

- Prezentacja produktów pszczelich połączona z możliwością ich zakupu bezpośrednio od pszczelarzy

- Prezentacja i sprzedaż sprzętu pszczelarskiego

10:00 - 19:00 - Konkursy i występy zespołów artystycznych

11:00 - 11:45 - Mali Krakowiacy + Krakowiacy - program artystyczny

13:00 - 14:00 - Wykłady prof. dr hab. Ryszarda Czarneckiego na temat wiedzy pszczelarskiej

16:00 - 18:30 - Program artystyczny

19:30 - Spotkanie Pszczelarzy Zrzeszenia Krakowskiego

 

6 września 2015 r. (niedziela) 8:00 - 19:00

8:00 - 19:00

- Prezentacja produktów pszczelich połączona z możliwością ich zakupu bezpośrednio od pszczelarzy

- Prezentacja i sprzedaż sprzętu pszczelarskiego

11:00 - 12:00 - Uroczysta Msza św. pszczelarska z udziałem pszczelarzy i osób towarzyszących w kościele św. Katarzyny przy ul. Skałecznej

12:30 - 13:00

- Uroczysta ceremonia składania przysięgi oraz pasowania nowych kandydatów na pszczelarzy według staropolskiego obrzędu

- Wręczenie nagród i dyplomów konkursu pszczelarskiego pt. "Pszczoła w oczach ucznia" skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych

13:00 - Wystąpienie przedstawicieli Władz i Gości

14:00 - 15:30 - Koncert orkiestry strażackiej z Bieńkówki

15:30 - 16:00 - Program artystyczny

16:45 - Ogłoszenie wyników konkursu

17:00 - 18:30 - Program artystyczny

19:00 - Zakończenie tagów miodowych na Placu Wolnica w Krakowie

Kontakt do organizatora:

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
ul. Hugona Kołłątaja 14/11
31-502 Kraków

Plakat XXII Krakowskiego Miodobrania:

Zobacz również:

XXV Krakowskie Miodobranie

XXIV Krakowskie Miodobranie

XXIII Krakowskie Miodobranie

XXIII Krakowskie Miodobranie - fotorelacja (galeria zdjęć)

XXII Krakowskie Miodobranie (galeria zdjęć)

XXI Krakowskie Miodobranie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4915

Komentarze z forum pszczelarskiego

Marcel

2015-08-07 09:48:17

Kiedy podacie jakiś precyzyjny plan? Przydało by się wiedzieć coś więcej!!!

marcin

2015-08-07 10:15:54

@Marcel, postaramy się już wkrótce przekazać więcej informacji.

marcin

2015-08-21 19:54:32

@Marcel, tyle co na ten moment dowiedzieliśmy się, dzisiaj opublikowaliśmy. Wciąż czekamy na informacje od organizatora.

factis

2015-09-06 23:12:02

Zdjęcia są super! Pogoda marna ale to jak widać nie wystraszyło Krakusów!

blondynekkrk

2015-09-07 21:05:13

Byłem i widziałem ;) Zdjęcie faktycznie eleganckie. Dużo ludzi ale impreza w tym roku trochę gorsza niż rok temu. Pewnie wina pogody.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.