Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

XXIII Krakowskie Miodobranie

Fragment plakatu promującego wydarzenie pszczelarskie pn. XXIII Krakowskie Miodobranie. Źródło plakatu i informacji: facebook.com/events/1636854793242500/

wydarzenie pszczelarskie msza pszczelarska wrzesień 2016 2016 Kraków XXIII Krakowskie Miodobranie Krakowskie Miodobranie

W dniach 2-4 września 2016 r. Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich serdecznie zaprasza do udziału w cyklicznym wydarzeniu pn. Krakowskie Miodobranie, którego tegoroczna edycja będzie już 23 z kolei! Podobnie jak w latach ubiegłych, patronat honorowy na XXIII Krakowskim Miodobraniem objął Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Program wydarzenia pn. XXIII Krakowskie Miodobranie

02.09.2016 r. (piątek)

17:00 - Uroczyste otwarcie XXIII Krakowskiego Miodobrania w Urzędzie Miasta Krakowa wraz z wręczeniem odznaczeń, wystąpieniami okolicznościowymi, prelekcją pszczelarską oraz występami artystycznymi uczniów szkół muzycznych (Urząd Miasta Krakowa)

17:00-19:00 - Występ laureatów konkursu "Muzyka to miód dla duszy" (Plac Wolnica)

 

03.09.2016 r. (sobota)

9:00-19:00 - Kiermasz miodu i produktów pszczelich z małopolskich pasiek wraz ze stoiskami ze zdrowymi produktami, wielkoformatową wystawą dla dzieci i dorosłych na podstawie książki "Pszczoły" oraz drugą odsłoną wystawy edukacyjnej pt. "Pszczoły mówią do nas"

10:00-13:00 - "Krwiobranie" czyli akcja krwiodawstwa zorganizowana przez pszczelarzy i RCKIK w Krakowie. Osoby które w tym dniu oddadzą krew otrzymają specjalne kupony rabatowe uprawniające do zakupu produktów pszczelich! (Muzeum Etnograficzne)

10:00-12:00 - "Odkrywamy tajemnice pszczół" - konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży z opiekunami (Plac Wolnica)

12:00-13:00 - Występy artystyczne (Plac Wolnica)

14:00-14:55 - Parada Pszczół czyli korowód pszczelich przebierańców poruszających się w rytmie muzyki zespołu perkusyjnego "Batucada" ze Szkoły Muzycznej I stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza ulicami Krakowa z pomniku Adama Mickiewicza do Placu Wolnica, połączony z wręczeniem nagród dla autorów najciekaszych pszczelich przebrań (Rynek Główny -> Plac Wolnica)

15:30-17:30 - Występy artystyczne zespołów i solistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. St. Wiechowicza i Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego (Plac Wolnica)

 

04.09.2016 r. (niedziela)

9:00-19:00 - Kiermasz miodu i produktów pszczelich z małopolskich pasiek wraz ze stoiskami ze zdrowymi produktami, wielkoformatową wystawą dla dzieci i dorosłych na podstawie książki "Pszczoły" oraz drugą odsłoną wystawy edukacyjnej pt. "Pszczoły mówią do nas"

11:00 - Uroczysta Msza Święta pszczelarska w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Skałecznej (Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej)

12:00-13:00 - Tradycyjny przemarsz z kościoła św. Katarzyny na Plac Wolnica przy udziale pocztów sztandarowych i orkiestry dętej, a następnie uroczyste pasowanie młodych pszczelarzy połączone z wystąpieniami przedstawicieli Władz Miasta Krakowa, Związku Pszczelarskiego oraz zaproszonych gości (Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej -> Plac Wolnica)

13:00-16:00 - Występy artystyczne zespołu "Krakowiacy" i "Mały Hamernik" (Plac Wolnica)

14:00-16:00 - Konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży wraz z opiekunami pt. "Odkrywamy tajemnice pszczół" (Plac Wolnica)

16:15-18:00 - Występy artystyczne zespołów i solistów Szkoły Muzycznej I stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza i Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego wraz z ogłoszeniem wyników konkursu na najsmaczniejszy miód XXIII Krakowskiego Miodobrania (Plac Wolnica)

Oficjalny plakat XXIII Krakowskiego Miodobrania:

Miejsce wydarzenia:

Zobacz również:

XXV Krakowskie Miodobranie

XXIV Krakowskie Miodobranie

XXIII Krakowskie Miodobranie - fotorelacja (galeria zdjęć)

XXII Krakowskie Miodobranie

XXII Krakowskie Miodobranie (galeria zdjęć)

XXI Krakowskie Miodobranie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 8122

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-28 09:14:53

To jedno z największych wydarzeń pszczelarskich w Polsce. Polecam bo dzieje się. Jest dużo stoisk i ciekawe występy. W tym roku żeby tylko dopisała pogoda, to będzie pewnie z jeszcze większym rozmachem przeprowadzona parada pszczół!



  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.