Wosk pszczeli - jak go wykorzystać?
Dobroczynne działanie naturalnego wosku pszczelego już przed wiekami były wykorzystywane w lecznictwie oraz w kosmetyce. Także dzisiaj wosk jest wykorzystywany na wiele sposobów, a jego sprzedaż podnosi zysk z prowadzenia pasieki.
Wosk pszczeli jest wykorzystywany przede wszystkim do wytwarzania naturalnych świec. Podczas palenia dają one intensywny miodowy zapach oraz tworzą specyficzny mikroklimat. Ich naturalne ciepło oraz pozytywne właściwości sprawiają, że wielu klientów woli zapłacić więcej za naturalne świece woskowe niż za sporo tańsze sztuczne świece. Naturalne świece woskowe są równie eleganckie, a dzięki możliwości wytwarzania ich w przeróżnych formach mają ciekawe i niezwykłe kształty.
Świece to jednak nie jedyne zastosowanie wosku pszczelego. Jest on również powszechnie wykorzystywany w różnego rodzaju preparatach farmakologicznych i kosmetycznych. Szczególnie popularny jest wśród osób, które cenią naturalne metody leczenia. Jest powszechnie wykorzystywany w leczeniu kataru siennego, różnego rodzaju chorób skóry, wrzodów i czyraków. Świetnie sprawdza się także we wspomaganiu leczenia artretyzmu, reumatoidalnego zapalenia stawów. Wosk pszczeli ma też ogólny pozytywny wpływ na skórę, można więc spotkać go w maściach, kremach, a nawet w szminkach czy tuszach do rzęs. Jest też chętnie wykorzystywany głównie przez panie jako produkt do depilacji, która nie podrażnia skóry.
Naturalny wosk pszczeli możemy też spotkać w preparatach, po których nie spodziewalibyśmy się zawartości pszczelego produktu. Są to na przykład pasty i preparaty do pielęgnacji podłóg, środków uszczelniających, a nawet kredek dla dzieci. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z lekiem zawierającym wosk pszczeli, kosmetykami czy pastami do podłóg, jednego możemy być pewni – jest to produkt bezpieczny i nieszkodliwy, a wręcz przeciwnie – pozytywnie wpływający na nasze zdrowie.
Zobacz również:
Do czego wykorzystuje się wosk pszczeli?
Jak wykonać świeczkę z wosku pszczelego?
Liczba wyświetleń artykułu: 17070
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!