Portal Pszczelarski

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych we wszystkich gminach powiatu kieleckiego 2022

pszczelarstwo świętokrzyskie Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach w ramach działań na rzecz zwiększenia populacji pszczół przeznaczyło 45 tysięcy złotych na sadzenie we wszystkich gminach powiatu kieleckiego drzew i krzewów miododajnych.

Projekt jest realizowany we współpracy z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym. Ma to zapobiec nasadzeniom gatunków inwazyjnych, gdyż Towarzystwo akceptowało przygotowaną przez Starostwo listę drzew i krzewów, które pojawią się w gminach. Wśród wybranych roślin znalazły się między innymi lipy, klony, jarząby, jabłonie, pigwowce japońskie, czereśnia, głóg, grusza, dereń, irga, czeremcha. Dokładne miejsca nasadzeń wskazują gminy, nierzadko też razem z pszczelarzami. 

Akcja jest realizowana rokrocznie od 2014 roku. Dotychczas w jej ramach zakupiono 20 tysięcy drzew i krzewów miododajnych. W rozmowie z TVP Kielce Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach zdradził, że w 2022 roku zainteresowanie nasadzeniami było duże i wszystkie gminy złożyły wnioski o dofinansowanie.Liczba wyświetleń artykułu: 701

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Chleb z szafranem i miodem

Chałka z szafranem i miodem