Portal Pszczelarski

Poznań postawi 150 nowych uli w 2020 roku

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie

Stworzenie jak najlepszy warunków bytowania dla pszczół - takie cel przyświeca inicjatorom podpisanego 21 grudnia 2019 roku przez zastępcę prezydenta Poznania Katarzynę Kierzek - Koperską, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wojciecha Tulibackiego oraz dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich Mieczysława Brońskiego listu inicjacyjnego w sprawie postawienia w stolicy Wielkopolski nowych miejskich pasiek.

Nie jest to pierwsza akcja na rzecz rozwoju populacji owadów zapylających podejmowana w tym mieście. Prowadzona już od jakiegoś czasu akcja "Poznań dla pszczół" przyczyniła się do pojawienia się w stolicy Wielkopolsk łąk kwietnych, miododajnych ogrodów oraz pierwszych miejskich pasiek na terenie Cytadeli, z których pozyskiwany jest już miód. Władze miasta starają się również unikać stosowania w pielęgnacji zieleni i ochrony przed komarami czy kleszczami szkodliwych pszczołom środków.

Tym razem poznańscy włodarze kontynuując tę akcję chcą stworzyć na obszarze miasta kolejne miejsca przyjazne pszczołom. W związku z podpisanym listem intencyjnym planowana jest instalacja 150 uli. Pasieki pojawią się m.in. na terenie zajezdni przy ul. Kaczej, Pustej, na Franowie, w Lasku Marcelińskim, a także w lesie przy ulicy Ku Dębinie. Ponadto informacje o podejmowanych w sprawie ochrony owadów zapylających działaniach będą dostępne w tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Czytaj również:

Poznańska Cytadela zmieni się w 2018 roku na raj dla pszczół

Poznań chce się promować jako miasto przyjazne pszczołomLiczba wyświetleń artykułu: 1258

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka po mazursku

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Żurawina z miodem i wanilią

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Ciasteczka lekko miodowe

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll