Portal Pszczelarski

Poznań postawi 150 nowych uli w 2020 roku

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie

Stworzenie jak najlepszy warunków bytowania dla pszczół - takie cel przyświeca inicjatorom podpisanego 21 grudnia 2019 roku przez zastępcę prezydenta Poznania Katarzynę Kierzek - Koperską, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wojciecha Tulibackiego oraz dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich Mieczysława Brońskiego listu inicjacyjnego w sprawie postawienia w stolicy Wielkopolski nowych miejskich pasiek.

Nie jest to pierwsza akcja na rzecz rozwoju populacji owadów zapylających podejmowana w tym mieście. Prowadzona już od jakiegoś czasu akcja "Poznań dla pszczół" przyczyniła się do pojawienia się w stolicy Wielkopolsk łąk kwietnych, miododajnych ogrodów oraz pierwszych miejskich pasiek na terenie Cytadeli, z których pozyskiwany jest już miód. Władze miasta starają się również unikać stosowania w pielęgnacji zieleni i ochrony przed komarami czy kleszczami szkodliwych pszczołom środków.

Tym razem poznańscy włodarze kontynuując tę akcję chcą stworzyć na obszarze miasta kolejne miejsca przyjazne pszczołom. W związku z podpisanym listem intencyjnym planowana jest instalacja 150 uli. Pasieki pojawią się m.in. na terenie zajezdni przy ul. Kaczej, Pustej, na Franowie, w Lasku Marcelińskim, a także w lesie przy ulicy Ku Dębinie. Ponadto informacje o podejmowanych w sprawie ochrony owadów zapylających działaniach będą dostępne w tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Czytaj również:

Poznańska Cytadela zmieni się w 2018 roku na raj dla pszczół

Poznań chce się promować jako miasto przyjazne pszczołom



Liczba wyświetleń artykułu: 1294

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Komu potrzebna jest pszczoła miodna?

Facelia błękitna - roślina miododajna

Wykaz aktów prawnych dotyczących pszczelarstwa w Polsce