Portal Pszczelarski

Małopolska Pszczoła – to już II edycja konkursu w tym roku

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła II

To już druga w 2018 r. edycja otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności "Małopolska Pszczoła". Przewidziana pula pieniędzy do zagospodarowania na ten cel to 240 tys. złotych. Oferty można składać do 12 września 2018 r.

Konkurs "Małopolska Pszczoła" to inicjatywa samorządu województwa, mająca na celu dbanie o ekologię, ochronę owadów i całe dziedzictwo przyrodnicze, a w szczególności edukację dzieci, młodzieży i dorosłej społeczności w tym zakresie. W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyło 12 ofert projektów. Dzięki ich realizacji w całym województwie powstaną nowe pasieki i "hotele" dla owadów, a także ogrody z miododajnymi roślinami. Odbędą się też liczne pikniki pszczelarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych o charakterze edukacyjnym.

W ramach II edycji konkursu "Małopolska Pszczoła" można starać się o dotację na organizację przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, na przykład warsztatów i zajęć praktycznych związanych z ochroną przyrody, wdrażaniem ekologicznych działań czy poznaniem znaczenia owadów zapylających. Ponadto dotację mogą otrzymać zadania związane z nasadzeniami roślin miododajnych roślin czy z ochroną miododajnych roślin uprawnych oraz tych dzikorosnących.

Zgłoszenia do II edycji konkursu, w którym do zagospodarowania jest aż 240 tys. zł, będą przyjmowane do 12 września, przy czym o dotrzymaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (a nie data stempla pocztowego). Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Województwa Małopolskiego w formie uchwały w terminie nie dłuższym niż 60 dni od daty zakończenia naboru ofert. Realizacja zadań z rozstrzygnięcia konkursu potrwa od 1 października do 31 grudnia 2018 r.

Opracowano na podstawie:

www.portalsamorzadowy.pl, Małopolska troszczy się o pszczoły, http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/malopolska-troszczy-sie-o-pszczoly,112497.html, Data publikacji: 2018.08.23, Data odczytu: 2018.08.25

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2020 - nabór wniosków do konkursu, V edycja

Małopolska Pszczoła 2018 - konkurs pszczelarski dla organizacji 3 sektora



Liczba wyświetleń artykułu: 997

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chleb z szafranem i miodem