Portal Pszczelarski

Małopolska Pszczoła 2018 - konkurs pszczelarski dla organizacji 3 sektora

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski kwiecień 2018 2018 Małopolska Pszczoła 2018 Małopolska Pszczoła

Do 13 kwietnia 2018 roku organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego mogą wziąć udział w konkursie "Małopolska Pszczoła", ogłoszonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Władze przeznaczyły na ten cel aż 500 tysięcy złotych.

Jak czytamy na portalu Sady Ogrody oraz w regulaminie konkursu, celem inicjatywy jest ochrona pszczół miododajnych, dzikich owadów zapylających oraz roślin. Konkurs jest elementem realizacji założeń "Programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego". Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, podkreśla ogromne znaczenie pszczół w gospodarce. Jak sam mówi: "we wszystkich działaniach zmierzających do ochrony pszczół, nie chodzi jedynie o miód który wytwarzają te owady, ale przede wszystkim o ich ogromne znaczenie w zapylaniu roślin, które dają nam wszelkiego rodzaju pożywienie"

W ramach konkursu, uczestnicy mogą starać się o dofinansowanie inicjatyw takich jak:

  • odbudowa populacji dzikich pszczół,
  • ochrona ich siedlisk czy też
  • terenów stanowiących naturalne "pszczele pastwiska".

Wojciech Kozak podkreśla również, że w ramach konkursu, wspierane będą także inicjatywy promujące pszczelarstwo, szkolenia w zakresie biologii i ekologii pszczół oraz owadów zapylających, a także edukacja ekologiczna społeczeństwa.

Zgodnie z regulaminem konkursu, złożone oferty maja dotyczyć inicjatyw zaplanowanych do realizacji na 2018 rok, w terminie między 1 czerwca a 15 listopada 2018 r.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu i dokumenty aplikacyjne (spakowane WIN ZIPem)

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Władze Małopolski ogłosiły nowy konkurs dotyczący ochrony pszczół, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/wladze_malopolski_oglosily_nowy_konkurs_dotyczacy_ochrony_pszczol,13150.html, Data publikacji: 2018.03.22, Data odczytu: 2018.03.22

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2020 - nabór wniosków do konkursu, V edycja

Wyniki konkursu Małopolska Pszczoła 2018Liczba wyświetleń artykułu: 1367

Komentarze z forum pszczelarskiego

fil

2018-04-03 09:46:35

Mialo byc 1,5 miliona wsparcia dla pszczelarzy z Malopolski,kilka pasiek edukacyjnych nowe nasadzenia roslin miododajnych i zakup pszczol. Zostalo 500tys do podzialu na pseudo ekologiczne organizacje majace macki w UM i czeszace kase na hodowli pszczol murarek i trzmieli.Pszczola miodna jest przez te osoby uznawana za szkodnika a pszczelarze za hamulec w rozwoju bioroznorodnosci. Wiem bo bylem tu i tam.

blondynekkrk

2018-04-08 07:56:50

Hmmm a dlaczego zostało "tylko" pół miliona?

oro54

2018-04-08 21:23:41

Pieniądze w zasadzie wyrzucone w przysłowiowe błoto. Jeżeli nie zmieni się polityka w rolnictwie w zakresie stosowania środków ochrony roślin to przyroda efektów tych akcji nie odczuje, bowiem nikt się o wytrute murarki czy trzmiele nie upomni, tak jak czynią to pszczelarze w stosunku do swoich pszczół. Skorzystają tylko Ci co te akcje przygotowują. Nie problemem jest rozdanie ileś tam tysięcy sadzonek roślin miododajnych, problemem jest, już nie nagłaśnianym przez media, ich posadzenie za zgodą właścicieli nieużytków. W Wielkopolsce był ten problem już przerabiany. Medialnie, tematy te były bardzo nośne, ale wykonanie już tak piękne nie było. Ale ważne, że te wiadomości poszły w świat - "nic, że droga wyboista,
ważne, że kierunek słuszny!"

mati

2018-04-11 20:42:32

jezeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase ale nie bardzo rozumiem czemu zmniejszyla sie pula pieniendzy na dofinansowanie pszedsienwzienc pszczelarskich ktos moze mi to wytlumaczyc

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.