Portal Pszczelarski

Małopolska Pszczoła – to już II edycja konkursu w tym roku

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła II

To już druga w 2018 r. edycja otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności "Małopolska Pszczoła". Przewidziana pula pieniędzy do zagospodarowania na ten cel to 240 tys. złotych. Oferty można składać do 12 września 2018 r.

Konkurs "Małopolska Pszczoła" to inicjatywa samorządu województwa, mająca na celu dbanie o ekologię, ochronę owadów i całe dziedzictwo przyrodnicze, a w szczególności edukację dzieci, młodzieży i dorosłej społeczności w tym zakresie. W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyło 12 ofert projektów. Dzięki ich realizacji w całym województwie powstaną nowe pasieki i "hotele" dla owadów, a także ogrody z miododajnymi roślinami. Odbędą się też liczne pikniki pszczelarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych o charakterze edukacyjnym.

W ramach II edycji konkursu "Małopolska Pszczoła" można starać się o dotację na organizację przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, na przykład warsztatów i zajęć praktycznych związanych z ochroną przyrody, wdrażaniem ekologicznych działań czy poznaniem znaczenia owadów zapylających. Ponadto dotację mogą otrzymać zadania związane z nasadzeniami roślin miododajnych roślin czy z ochroną miododajnych roślin uprawnych oraz tych dzikorosnących.

Zgłoszenia do II edycji konkursu, w którym do zagospodarowania jest aż 240 tys. zł, będą przyjmowane do 12 września, przy czym o dotrzymaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (a nie data stempla pocztowego). Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Województwa Małopolskiego w formie uchwały w terminie nie dłuższym niż 60 dni od daty zakończenia naboru ofert. Realizacja zadań z rozstrzygnięcia konkursu potrwa od 1 października do 31 grudnia 2018 r.

Opracowano na podstawie:

www.portalsamorzadowy.pl, Małopolska troszczy się o pszczoły, http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/malopolska-troszczy-sie-o-pszczoly,112497.html, Data publikacji: 2018.08.23, Data odczytu: 2018.08.25

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2020 - nabór wniosków do konkursu, V edycja

Małopolska Pszczoła 2018 - konkurs pszczelarski dla organizacji 3 sektora



Liczba wyświetleń artykułu: 1219

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.