Portal Pszczelarski

Pasieka Kraków – pierwsze miodobranie w sezonie 2018

Miód sekcyjny i słoik z miodem

pszczelarstwo małopolskie Pasieka Kraków pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Andrzej Kulig Tadeusz Dudek

Pszczelarze zajmujący się miejskimi pasiekami w Krakowie nieśmiało mówią o sezonie dziesięciolecia. Zarówno w pasiece na dachu Nowohuckiego Centrum Kultury, jak i w tej znajdującej się na budynku Urzędu Miasta Krakowa, pierwsze miodobranie w tym roku było wyjątkowo udane.

Jak informuje portal miejski Magiczny Kraków, początek wiosny w 2018 roku był naprawdę magiczny. Pod koniec maja, opiekujący się pasieką znajdującą się na dachu Nowohuckiego Centrum Kultury, Pan Andrzej Kulig, dokonał pierwszego miodobrania. Jak twierdzi pszczelarz, tak znaczna ilość miodu w tych ulach jest wynikiem kilku czynników. Po pierwsze - wczesna i ciepła wiosna pozwoliła pszczołom na zebranie dużej ilości pożytków, po drugie - okolica, w jakiej umieszczona została pasieka, jest "wprost wymarzona dla pszczół". Znajduje się tam różnorodna roślinność, przede wszystkim mniszek lekarski i robinia akacjowa.

Równie dobrze sytuacja wygląda przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Tam znajduje się pasieka, którą opiekuje się Pan Tadeusz Dudek. Podkreślił on, że jeżeli nic się nie zmieni i pogoda będzie nadal tak korzystna, to Kraków może w tym sezonie liczyć na wyjątkowo udane zbiory. Pszczelarz podkreślił również, że pszczoły w mieście czują się bardzo dobrze, a zanieczyszczenia komunikacyjne zupełnie im nie przeszkadzają, ponieważ zbierają one jedynie świeży, nieskażony jeszcze nektar.

Mieszkańcy Krakowa czekają na kolejne miodobrania.

Opracowano na podstawie:

Magiczny Kraków, Pierwsze miodobranie w tym roku za nami, http://krakow.pl/pasieka_krakow/220682,2016,komunikat,pierwsze_miodobranie_w_tym_roku_za_nami_.html, Data publikacji: 2018.06.06, Data odczytu: 2018.06.07

Czytaj również:

Pasieka Kraków - inauguracja sezonu 2018



Liczba wyświetleń artykułu: 1131

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół car: Cr

Hyzop lekarski – roślina miododajna

Podsumowanie sezonu pszczelarskiego 2013

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową