Fundacja Miodne Życie prowadzi edukację pszczelarską dzieci na Pomorzu
Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz Fundację Miodne Życie. Dzieci dowiedziały się wiele na temat życia pszczół, ich niezwykle istotnego znaczenia oraz samej idei pszczelarstwa.
Fundacja Miodne Życie została powołana w 2016 roku w celu realizacji wspierania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Jednym jest celów jest promowanie ekologii, zdrowego stylu życia oraz zwiększanie świadomości społecznej w zakresie roli pszczół w przyrodzie. Jednym ze sposobów na realizowanie założeń jest prowadzenie akcji promujących w szkołach oraz organizowanie szkoleń. Fundacja stara się zwrócić uwagę najmłodszych na problemy i znaczenie owadów zapylających, a dzięki ciekawym warsztatom próbuje przełamać strach dzieci i stereotypy związane z bezpośrednim kontaktem z owadami.
Dzięki takim spotkaniom jak to, w szkołach na terenie gminy Gardeja, uczniowie dowiadują się dlaczego tak istotne jest dbanie o pszczoły, jaka jest różnica między pszczołą a osą i jak reagować w razie użądlenia. Dzieci mają okazję poznać życie pszczół i dowiedzieć się więcej na temat pracy pszczelarza. Oczywistą atrakcją dla dzieci w trakcie tych warsztatów, była możliwość przymierzenia tradycyjnego stroju pszczelarskiego, a także przyjrzenie się tym fascynującym owadom z bliska. W ramach warsztatów i zajęć praktycznych, uczniowie wykonywali również własnoręcznie świece z wosku pszczelego oraz próbowali miodu prosto z pasieki.
Fundacja organizuje takie spotkania regularnie w okolicznych szkołach i przedszkolach, co udowadnia, iż każdy - nawet ten najmłodszy, może zostać "pszczelim przyjacielem".
Opracowano na podstawie:
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Relacja z pokazów pszczelarskich, http://podr.pl/relacja-pokazow-pszczelarskich/, Data publikacji: 2018.02.28, Data odczytu: 2018.03.01
Liczba wyświetleń artykułu: 2301
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!