Portal Pszczelarski

Zakazać glifosatu - inicjatywa europejska

pszczelarstwo w Polsce glifosat Roundup Zakazać glifosatu akcja pszczelarska

We wtorek 10 stycznia 2017 roku, Komisja Europejska zadecydowała o europejskiej inicjatywie obywatelskiej w sprawie zakazu stosowania na terenie Unii glifosatu, herbicydu który ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi, a także pszczół.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Polską Agencję Prasową, pomysłodawcy inicjatywy optują za zmianą unijnych przepisów, w ramach których obowiązywałby zakaz stosowania glifosatu na terenie wspólnoty, a także zmieniona zostałaby procedura związana z rejestracją i wydawaniem zgody na stosowanie pestycydów. Inicjatywa chciałaby dążenia do zminimalizowania stosowania pestycydów we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej.

Formalna rejestracja inicjatywy "Zakazać gilfosatu" ma mieć miejsce 25 stycznia 2017 r. Od tego czasu będzie liczony rok na zebranie podpisów pod projektem od co najmniej miliona osób z co najmniej 7 z 28 krajów członkowskich. Glifosat to substancja aktywna, wykorzystywana w popularnym produkcie – herbicydzie Roundup. Obecnie Komisja Europejska wydała pewne ograniczenia związane ze stosowaniem herbicydu, między innymi nie można go stosować w parkach, ogrodach i na placach zabaw, a więc w miejscach publicznych.

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Trwa spór o stosowanie glifosatu. Nawet eksperci są podzieleni, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/europa/trwa-spor-o-stosowanie-glifosatu-nawet-eksperci-sa-podzieleni,696.html, data publikacji: 2017.01.11, data odczytu: 2017.01.11.

Zobacz również:

Komisja Europejska przedłużyła licencję na stosowanie glifosatu

Miód i wosk z toksycznym glifosatem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1812

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2017-01-16 19:09:29

nareszcie coś sie dzieje w sprawie chemizaci w rolnictwie

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.