Portal Pszczelarski

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

Źródło informacji i grafiki: facebook.com/jarmarkislaskie

wydarzenie pszczelarskie październik 2016 2016 Katowice 2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach Jarmarki Śląskie Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach

Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Katowicach oraz Jarmarki Śląskie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na drugą edycję Festiwalu Miodu - Miodobranie w Katowicach. 

W dniach 6-9 października 2016 r. do Katowic przyjedzie 25 gospodarstw pasiecznych z różnych zakątków Polski - od Dolnego Śląska, przez Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Mazowsze, aż po Warmię i Mazury, którzy oferować będą na płycie katowickiego rynku m.in. miód i produkty pszczele oraz kosmetyki, nalewki miodowe, świece i inne produkty pszczelego pochodzenia. To prawdopodobnie jedyna okazja na uzupełnienie zapasów przed zimą!

W trakcie wydarzenia organizator przewidział wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: konkursy z nagrodami z wiedzy o pszczelarstwie i leśnictwie, konkurs na Najlepszy Smak Miodu 2016, wykłady na temat znaczenia pszczół w ekosystemi oraz pokazy robienia świec z wosku pszczelego, ciosania barci i kolejna edycja projektu "Taki cud i miód".

Zobacz również:

4 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2018

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

II Festiwal Miodu w Katowicach (fotorelacja)

II Festiwal Miodu w Katowicach - relacja z wydarzenia

Festiwal miodu Miodobranie w Katowicach

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2906

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Kapusta czerwona z porto

Nan-e qandi

Chałka z szafranem i miodem