Portal Pszczelarski

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

Źródło informacji i grafiki: facebook.com/jarmarkislaskie

wydarzenie pszczelarskie październik 2016 2016 Katowice 2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach Jarmarki Śląskie Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach

Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Katowicach oraz Jarmarki Śląskie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na drugą edycję Festiwalu Miodu - Miodobranie w Katowicach. 

W dniach 6-9 października 2016 r. do Katowic przyjedzie 25 gospodarstw pasiecznych z różnych zakątków Polski - od Dolnego Śląska, przez Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Mazowsze, aż po Warmię i Mazury, którzy oferować będą na płycie katowickiego rynku m.in. miód i produkty pszczele oraz kosmetyki, nalewki miodowe, świece i inne produkty pszczelego pochodzenia. To prawdopodobnie jedyna okazja na uzupełnienie zapasów przed zimą!

W trakcie wydarzenia organizator przewidział wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: konkursy z nagrodami z wiedzy o pszczelarstwie i leśnictwie, konkurs na Najlepszy Smak Miodu 2016, wykłady na temat znaczenia pszczół w ekosystemi oraz pokazy robienia świec z wosku pszczelego, ciosania barci i kolejna edycja projektu "Taki cud i miód".

Zobacz również:

4 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2018

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

II Festiwal Miodu w Katowicach (fotorelacja)

II Festiwal Miodu w Katowicach - relacja z wydarzenia

Festiwal miodu Miodobranie w Katowicach

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2817

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ocena projektu zakup sprzętu w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Parczelina trójlistkowa – roślina miododajna

Czy z odkładów pszczelich można uzyskać miód?

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą