Portal Pszczelarski

II Festiwal Miodu w Katowicach - relacja z wydarzenia

wydarzenie pszczelarskie festiwal miodu październik 2016 2016 Katowice II Festiwal Miodu w Katowicach Festiwal Miodu w Katowicach Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach Pasieka LuLu Twoja Pasieka Pasieka pod Pilskiem Niepołomicki Bartnik Pasieka Rodziny Królów Bartnik Żuromiński Marek Tobolak Zbigniew Sudnik Antoni Dobisz Bożena Dobisz Piotr Gronczewski

Za nami II Festiwal Miodu na katowickim rynku. Przybyło około dwudziestu pszczelarzy ze swoimi miodami oraz wystawcy oferujący do sprzedaży również i inne produkty.

Zdecydowanie dominowali pszczelarze z południowej Polski, którzy przybyli między innymi z: Rybnika, Cieszyna, Prudnika, Bolkowa, Zembrzyc, Grodziska k. Ojcowa, Sękowej k. Gorlic, Jerzmanowic na Dolnym Śląsku, Żarek, Toszka, Chorzowa, Suszca, Boguchwałowic oraz Goczałkowic. Były także Pasieka LuLu z Lubomierza, Twoja Pasieka z Krzczonowa, Pasieka pod Pilskiem z Korbielowa, Niepołomicki Bartnik z Niepołomic, Pasieka Rodziny Królów ze Skawy k. Rabki, Bartnik Żuromiński z Żuromina. 

Cały czas czynne było stoisko promocyjne Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Katowice i Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach, gdzie można było zobaczyć m.in. ule dla dzikich zapylaczy, domki dla trzmieli, domki dla nietoperzy, budki lęgowe dla sikorek, ul demonstracyjny oraz ulik z żywymi pszczołami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie szerszenia pod mikroskopem. Chętni mogli spróbować swoich sił w dzianiu barci, a w nagrodę otrzymać wykonaną na miejscu świecę woskową. Dodatkową atrakcją była tablica interaktywna o życiu pszczół.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkurs na najsmaczniejszy miód. Za najlepszy konsumenci uznali miód z pasieki Niepołomicki Bartnik z Niepołomic, drugie miejsce zdobył miód z pasieki Marka Tobolaka (Twoja Pasieka). Na trzecim miejscu znalazły się aż trzy pasieki: Zbigniewa Sudnika, Bożeny i Antoniego Dobisz oraz Grażyny i Piotra Gronczewskich. Klienci i odwiedzający mogli uzyskać od pszczelarzy dużo informacji o życiu pszczół, produktach pszczelich i ich właściwościach oraz obejrzeć pszczoły z bliska, czyli zza szyby.

 

Zobacz również:

4 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2018

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

II Festiwal Miodu w Katowicach (fotorelacja)

II Festiwal Miodu w Katowicach (zapowiedź imprezy)

Festiwal miodu Miodobranie w KatowicachLiczba wyświetleń artykułu: 3513

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.