Portal Pszczelarski

II Festiwal Miodu w Katowicach - relacja z wydarzenia

wydarzenie pszczelarskie festiwal miodu październik 2016 2016 Katowice II Festiwal Miodu w Katowicach Festiwal Miodu w Katowicach Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach Pasieka LuLu Twoja Pasieka Pasieka pod Pilskiem Niepołomicki Bartnik Pasieka Rodziny Królów Bartnik Żuromiński Marek Tobolak Zbigniew Sudnik Antoni Dobisz Bożena Dobisz Piotr Gronczewski

Za nami II Festiwal Miodu na katowickim rynku. Przybyło około dwudziestu pszczelarzy ze swoimi miodami oraz wystawcy oferujący do sprzedaży również i inne produkty.

Zdecydowanie dominowali pszczelarze z południowej Polski, którzy przybyli między innymi z: Rybnika, Cieszyna, Prudnika, Bolkowa, Zembrzyc, Grodziska k. Ojcowa, Sękowej k. Gorlic, Jerzmanowic na Dolnym Śląsku, Żarek, Toszka, Chorzowa, Suszca, Boguchwałowic oraz Goczałkowic. Były także Pasieka LuLu z Lubomierza, Twoja Pasieka z Krzczonowa, Pasieka pod Pilskiem z Korbielowa, Niepołomicki Bartnik z Niepołomic, Pasieka Rodziny Królów ze Skawy k. Rabki, Bartnik Żuromiński z Żuromina. 

Cały czas czynne było stoisko promocyjne Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Katowice i Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach, gdzie można było zobaczyć m.in. ule dla dzikich zapylaczy, domki dla trzmieli, domki dla nietoperzy, budki lęgowe dla sikorek, ul demonstracyjny oraz ulik z żywymi pszczołami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie szerszenia pod mikroskopem. Chętni mogli spróbować swoich sił w dzianiu barci, a w nagrodę otrzymać wykonaną na miejscu świecę woskową. Dodatkową atrakcją była tablica interaktywna o życiu pszczół.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkurs na najsmaczniejszy miód. Za najlepszy konsumenci uznali miód z pasieki Niepołomicki Bartnik z Niepołomic, drugie miejsce zdobył miód z pasieki Marka Tobolaka (Twoja Pasieka). Na trzecim miejscu znalazły się aż trzy pasieki: Zbigniewa Sudnika, Bożeny i Antoniego Dobisz oraz Grażyny i Piotra Gronczewskich. Klienci i odwiedzający mogli uzyskać od pszczelarzy dużo informacji o życiu pszczół, produktach pszczelich i ich właściwościach oraz obejrzeć pszczoły z bliska, czyli zza szyby.

 

Zobacz również:

4 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2018

2 Festiwal Miodu - Miodobranie w Katowicach 2016

II Festiwal Miodu w Katowicach (fotorelacja)

II Festiwal Miodu w Katowicach (zapowiedź imprezy)

Festiwal miodu Miodobranie w KatowicachLiczba wyświetleń artykułu: 3753

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu