Portal Pszczelarski

Powstała pasieka na terenie fabryki Volkswagena

pszczelarstwo wielkopolskie pasieka w fabryce pszczelarstwo miejskie pasieka miejska miód z fabryki

Z inicjatywy pracowników fabryki Volkswagena we Wrześni, część terenów należących do zakładu wykorzystano na stworzenie łąki kwietnej, na której utworzono również niewielką pasiekę. Międzynarodowy koncern usilnie pracuje nad poprawą swojego wizerunku od czasu, ujawnionego we wrześniu 2015 roku, procederu montowania w produkowanych samochodach oprogramowania, pozwalającego na manipulację wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego.

Zgodnie z zapewnieniami dyrekcji, zakład we Wrześni od początku swojego istnienia czynnie działał na rzecz ekologii. Dyrektor Fabryki, Ralf Nitzschke podkreśla, iż celem kierownictwa, od samego początku było przede wszystkim promowanie zrównoważonych inwestycji, czego dowodem jest między innymi uzyskanie certyfikatu niemieckiego Towarzystwa na rzecz Zrównoważonego Budownictwa. Ponadto, wielkopolski zakład Volkswagena stara się wprowadzać inne działania proekologiczne. Na przykład w kwietniu 2018 roku pracownicy firmy zorganizowali akcję sadzenia drzew. Dzięki tej inicjatywnie w okolicy fabryki pojawiło się 25 tysięcy nowych roślin.

Jak informuje portal epoznan.pl, teren fabryki zajmuje 220 hektarów. Część z tego obszaru została już jakiś czas temu obsiana roślinami miododajnymi, między innymi lawendą. Teraz na tym terenie zainstalowano dodatkowo ule, w których znajduje się 25 rodzin pszczelich. Pasieka powstała we współpracy z lokalnym pszczelarzem, który zapowiedział dbanie o pszczoły przez cały sezon. Miód, jaki uda się uzyskać będzie wykorzystywany w przyzakładowej stołówce, gdzie będzie wykorzystywany do przygotowywania niektórych posiłków. Zakład spodziewa się uzyskać około 40 kilogramów miodu z każdego ula.

Opracowano na podstawie:

epoznan.pl, Na terenie fabryki Volkswagena otwarto…pasiekę, https://epoznan.pl/news-news-86500-Na_terenie_fabryki_Volkswagena_otwarto..._pasieke, Data publikacji: 2018.06.16, Data odczytu: 2018.06.16



Liczba wyświetleń artykułu: 1628

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?