Portal Pszczelarski

Temperatura krystalizacji miodu

ciekawostki o miodzie miód krystalizacja miodu temperatura krystalizacji miodu

Krystalizacja miodu zachodzi pomiędzy 5 a 15 stopniami Celsjusza. Ustaje natomiast powyżej 25 stopni i poniżej 0.

Liczba wyświetleń: 3759

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk / 2016-04-10 12:37:08

Dlatego najlepiej na półce z dala od kuchenki, żeby się nie nagrzewał niepotrzebnie :)

Antoni / 2016-04-10 22:04:28

Fajna, praktyczna informacja. Dodam, że krystalizacja nie ma wpływu na jakość miodu, a sam proces jest nieunikniony i w pełni naturalny. Poniżej temperatury 0 stopni Celsjusza zatrzymane są procesy chemiczne zachodzące w miodzie. Wiadome, że miód zamrożony będzie zdecydowanie twardszy od tego, który był przechowywany np. na półce w kuchni.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Łukasz Karol Uliasz

Łukasz Karol Uliasz

Autor artykułów

Profesor i dr hc apiterapii i ziołolecznictwa, naturopata dyplomowany, pszczelarz zawodowy, rzeczoznawca chorób pszczół i specjalista pozyskiwania produktów pszczelich. Prefekt Akademii Apiterapii Medycznej i Ziołolecznictwa im. prof. Bogdana Kędzi, promującej dorobek prof. Kędzi oraz apiterapię w użyciu. Autor publikacji pszczelarskich, historycznych, medycznych i etnograficznych. Prowadzi izbę pamięci i mini skansen pszczelarsko-bartniczy w powiecie kozienickim.

Jak rozpoznać prawdziwy miód i unikać podróbek? Praktyczne wskazówki dla konsumenta

Odporność najmłodszych za pomocą produktów pszczelich i apiterapii wraz z fitoterapią

Zimowa odporność Polaka i Polki warunkiem i podstawą dobrego zdrowia w czasach chemizacji

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie