Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w sezonie 2014. Źródło obrazka: Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR refundacja ARR

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Unijne działanie „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2013/2014 zyskało nieco nowe oblicze. Zmienił się zakres udzielanej refundacji, a także szczegółowe warunki poszczególnych projektów.

Celem „Wsparcia rynku produktów pszczelich” jest poprawa jakości miodu w Polsce, a także jakości jego produkcji. Chodzi o długotrwałe i efektywne zmiany w sektorze pszczelarskim, które zwiększą popularność hodowania pszczół oraz liczbę pogłowia pszczół w Polsce.

W tym sezonie wsparcie w postaci refundacji można uzyskać na: zakup sprzętu pszczelarskiego (w tym także po raz pierwszy na zakup uli), zakup pszczół, zakup lawet do przewozu pszczół oraz na zakup leków przeciwko warrozie. Refundacji podlegają również szkolenia i konferencje, zakup urządzeń laboratoryjnych, wykonanie analiz jakości miodu oraz wdrażanie programów badawczych. Szczegółowe, tegoroczne zmiany dotyczą wysokości maksymalnej kwoty, jaką pszczelarze mogą uzyskać oraz dofinansowanie do jednej rodziny pszczelej. Z korzystnych zmian warto wymienić choćby refundację zakupu sprzętu – do tej pory z tej formy pomocy mogli skorzystać pszczelarze posiadający 20 rodzin pszczelich, natomiast w tym roku wystarczy posiadać już tylko 15 rodzin pszczelich.

Jak co roku ze wsparcia w formie refundacji mogą skorzystać tylko pszczelarze zrzeszeni w którymś zrzeszeniu, stowarzyszeniu czy organizacji pszczelarskiej. Pszczelarz, który nigdzie nie należy, nie jest uprawniony do skorzystania z dofinansowania.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 13.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Warunki mechanizmu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" 2014/2015, 2015/2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 1964

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli