Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli. Źródło obrazka: www.arr.gov.pl

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR zakup lawet do przewozu uli przyczepa do przewozu uli laweta do przewozu uli

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup lawet do przewozu uli

O dofinansowanie z Agencji Rynku Rolnego w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” mogą ubiegać się nie tylko właściciele pasiek stacjonarnych, ale też ci pszczelarze, którzy prowadzą gospodarkę wędrowną. To przede wszystkim dla nich powstało działanie: zakup lawet do przewozu uli.

Celem działania jest racjonalizacja prowadzenia wędrownej gospodarki pasiecznej przez zapewnienie pszczelarzom dostępności do przyczep oraz zachęcenie drobnych grup pszczelarzy, by wspólnie przewozili swoje ule na pożytki. Efektem docelowym będzie wzrost produkcji miodu i innych produktów pszczelich, a także umożliwienie pszczołom zapylania roślin na jak największym obszarze naszego kraju.

Podmiotem uprawnionym do ubiegania się o pomoc są różnego rodzaju związki, stowarzyszenia i organizacje pszczelarskie, a odbiorcą końcowym może być pszczelarz, który jest właścicielem co najmniej 30 rodzin pszczelich. W aktualnym okresie finansowania refundacji podlegać będą koszty poniesione na zakup przyczep do przewozu uli. Dofinansowanie nie obejmuje natomiast zakupu przyczep rolniczych, samochodów z nadbudowaną przyczepą, a także kosztów rejestracji, homologacji czy ubezpieczenia.

Maksymalna kwota refundacji to 60 procent ceny netto zakupu, przy założeniu, że kwota ta nie przekroczy kwoty, która wynika z iloczynu 70 zł (dofinansowanie do jednej rodziny pszczelej) oraz posiadanej liczby rodzin pszczelich. Maksymalna kwota refundacji nie może być wyższa niż 10 tysięcy złotych. Odbiorcy końcowi dokonują zakupów lawet za własne pieniądze, dopiero po realizacji projektu otrzymają zwrot z Agencji Rynku Rolnego.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 10.11.2014 r.

Zobacz również:

Ocena projektu zakup lawet w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5116

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie