Portal Pszczelarski

Zakończono projekt nasadzeń roślin miododajnych w gminie Radków 2022

pszczelarstwo dolnośląskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków

Gmina Radków, Nadleśnictwo Jugów i Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków zrealizowało projekt "Z miłości do pszczół - nasadzenia roślin miododajnych oraz przystosowanie terenu do prowadzenia warsztatów plenerowych". W wydarzeniach podsumowujących inicjatywę, które odbyły się 24 listopada 2022 roku w Ścinawce Średniej wzięli udział uczniowie miejscowych szkół. 

Projekt został zrealizowany w ramach XVIII edycji powiatowego konkursu "Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Prócz nasadzeń roślin miododajnych, takich jak lipa drobnolistna, zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i pszczelarstwa, nasadzania drzew, dbania o nie, a także o powiązaniu pomiędzy drzewami i pszczołami. 

Cała inicjatywa kosztowała 4 tysiące złotych, na które po połowie złożyło się Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Gmina Radków. Środki zostały spożytkowane na zakup roślin miododajnych i zestawów biesiadnych do odbycia warsztatów edukacyjnych.Liczba wyświetleń artykułu: 2342

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chałka z szafranem i miodem

Nan-e qandi

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę