Portal Pszczelarski

102 miododajne drzewa posadzone w Zabawie 2022

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła 2022

W ramach akcji "Małopolska Pszczoła" w Zabawie w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim posadzono aż 102 drzewa miododajne. Są to między innymi lipa, irga błyszcząca czy trójiglicznia. 

Drzewa pojawiły się na łące w pobliżu sanktuarium błogosławionej Karoliny. Znajdują się tu już budki do apiterapii, gdzie mieszkają pszczoły. Celem akcji jest zapewnienie tym owadom niezbędnego pokarmu. Przy okazji inicjatorom zależy również na promocji postaw ekologicznych oraz edukacji w tym zakresie dzieci i młodzieży. Niewątpliwe ma to być także miejsce rekreacji i wypoczynku. W planach jest stworzenie tu parku. Na łące pojawi się więcej drzew i zostaną wytyczone alejki, a przebywający tu goście będą mogli zarówno cieszyć się piękną przyrodą, jak i skorzystać z leczniczych właściwości uloterapii. 

W uroczyste sadzenie drzew zaangażowali się mieszkańcy miejscowości. Pomogła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która od razu podlała rośliny, a koło gospodyń wiejskich zapewniło poczęstunek. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 802

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Banan w cieście

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.