Portal Pszczelarski

102 miododajne drzewa posadzone w Zabawie 2022

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła 2022

W ramach akcji "Małopolska Pszczoła" w Zabawie w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim posadzono aż 102 drzewa miododajne. Są to między innymi lipa, irga błyszcząca czy trójiglicznia. 

Drzewa pojawiły się na łące w pobliżu sanktuarium błogosławionej Karoliny. Znajdują się tu już budki do apiterapii, gdzie mieszkają pszczoły. Celem akcji jest zapewnienie tym owadom niezbędnego pokarmu. Przy okazji inicjatorom zależy również na promocji postaw ekologicznych oraz edukacji w tym zakresie dzieci i młodzieży. Niewątpliwe ma to być także miejsce rekreacji i wypoczynku. W planach jest stworzenie tu parku. Na łące pojawi się więcej drzew i zostaną wytyczone alejki, a przebywający tu goście będą mogli zarówno cieszyć się piękną przyrodą, jak i skorzystać z leczniczych właściwości uloterapii. 

W uroczyste sadzenie drzew zaangażowali się mieszkańcy miejscowości. Pomogła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która od razu podlała rośliny, a koło gospodyń wiejskich zapewniło poczęstunek. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 835

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krem czekoladowo-owocowy z bazylią

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami