Portal Pszczelarski

102 miododajne drzewa posadzone w Zabawie 2022

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła 2022

W ramach akcji "Małopolska Pszczoła" w Zabawie w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim posadzono aż 102 drzewa miododajne. Są to między innymi lipa, irga błyszcząca czy trójiglicznia. 

Drzewa pojawiły się na łące w pobliżu sanktuarium błogosławionej Karoliny. Znajdują się tu już budki do apiterapii, gdzie mieszkają pszczoły. Celem akcji jest zapewnienie tym owadom niezbędnego pokarmu. Przy okazji inicjatorom zależy również na promocji postaw ekologicznych oraz edukacji w tym zakresie dzieci i młodzieży. Niewątpliwe ma to być także miejsce rekreacji i wypoczynku. W planach jest stworzenie tu parku. Na łące pojawi się więcej drzew i zostaną wytyczone alejki, a przebywający tu goście będą mogli zarówno cieszyć się piękną przyrodą, jak i skorzystać z leczniczych właściwości uloterapii. 

W uroczyste sadzenie drzew zaangażowali się mieszkańcy miejscowości. Pomogła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która od razu podlała rośliny, a koło gospodyń wiejskich zapewniło poczęstunek. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 824

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Herbatka z miodem na przeziębienie