Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Aleja Przyjaciół Pszczół w Prabutach 2021

Źródło: Informacja prasowa Fundacji Miodne Życie z dnia 03.11.2021

pszczelarstwo pomorskie akcja pszczelarska ogród miododajny Aleja Przyjaciół Pszczół Fundacja Miodne Życie Stanisław Rabczak Roman Kamiński

Fundacja Miodne Życie z Prabut, jako jedyna organizacja z województwa pomorskiego, otrzymała grant w ogólnopolskim konkursie ekologicznym "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO" Fundacji Santander Bank Polska.

Fundacja Santander wsparła realizację powstania Pszczelarskiej Ścieżki Edukacyjnej "Aleja Przyjaciół Pszczół". Aleja jest miejscem stworzonym do edukacji i odpoczynku na łonie natury - stanęły tam ławeczki, stojak na rowery, tablice edukacyjne o tematyce pszczelarskiej i owadach zapylających a także powstało miejsce na ognisko. Najważniejszym etapem powstania Alei były nasadzenia roślin i drzew miododajnych.

finalny efekt Alei Przyjaciół Pszczół

Dzięki pomocy i wsparciu Przyjaciół Pszczół zostało posadzonych 20 lip oraz ponad 50 krzewów! Wiedząc, jak ważna jest odpowiednia ilość pożytków dla pszczół, lokalny pszczelarz Pan Stanisław Rabczak przekazał do nasadzeń kolejnych kilkadziesiąt sadzonek drzew miododajnych! Natomiast Pan Roman Kamiński zadbał o dobry wzrost sadzonek i przekazał na utworzenie Alei wysokiej klasy ziemię - za co bardzo dziękujemy!

praca przy Alei Przyjaciół Pszczół w Prabutach

W akcji brały udział całe rodziny a zaangażowanie mieszkańców Prabut pokazało jak ważne są wspólne działania! Od małych dzieci, sąsiadów, znajmomych, po Radnych Miasta i Gminy Prabuty oraz dzielne wolontariuszki Fundacji Santander Bank Polska (Santader Bank Polska Oddział w Prabutach) - okazuje się, że w "grodzie olbrzyma" nie brakuje osób, którym los nawet małych owadów nie jest obojętny!

Aleja Przyjaciół Pszczół w Prabutach ochotnicy

Rewitalizacja terenu oraz zwiększenie bioróżnorodności gatunkowej roślin wpłynie korzystnie na środowisko oraz estatyczny wygląd terenu. Stworzone miejsce pozwoli na wyciszenie się i zregenerowanie sił lokalnej społeczności na łonie natury. Pragniemy, aby Aleja Przyjaciół Pszczół była miejscem edukacyjnym. Mogą odbywać się tu lekcje biologii lub przyrody, warsztaty ekologiczne a nawet plenery malarskie - każdy miłośnik natury znajdzie tu cząstkę siebie!

Aleja Przyjaciół Pszczół - tablica pt. co nam dają pszczoły



Liczba wyświetleń artykułu: 1177

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016