Portal Pszczelarski

Bank Pszczeli przekazuje pomoc pszczelarzowi z Tworzymirek 2021

pszczelarstwo wielkopolskie Marek Pochylski Bank Pszczeli Rafał Szela

Marek Pochylski - pszczelarz z Tworzymirek, któremu we wrześniu 2021 roku wandale zniszczyli pasiekę i zabili ponad 400 tysięcy pszczół uzyskał pomoc od Banku Pszczelego. Wielkopolski hodowca będzie dzięki temu mógł odbudować swoją hodowlę.

W rozmowie z dziennikiem "Fakt" poszkodowany pszczelarz nie krył, że ta pomoc jest dla niego niezwykle cenna. Leśna pasieka Marka Pochylskiego została zdewastowana za pomocą pianki montażowej, którą zatkano otwory wylotowe, co doprowadziło do śmierci setek tysięcy pszczół. Policji szybko udało się zatrzymać podejrzanego. Jest to mieszkający w pobliżu, inny hodowca pszczół Adrian G. Domniemany sprawca nie przyznaje się jednak do winy. 


Do poszkodowanego pszczelarza zgłosił Bank Pszczeli - instytucja prowadzona przez Rafała Szelę z Podkarpacia, który niegdyś również znalazł się w podobnej sytuacji. Organizacja zaoferowała nieodpłatną i kompleksową pomoc w odbudowie pasieki. Przekazany przez Bank Pszczeli pakiet pszczół pomoże szybko wznowić działalność pszczelarską. 

Maksymalny limit przekazanych rodzin pszczelich jest równy 20% poniesionych strat. O takie wsparcie do Banku Pszczelego może zgłosić się każdy pszczelarz, którego hodowla została zaatakowana lub zniszczona.

Czytaj również:

Wytrucie 420 tysięcy pszczół w Tworzymirkach 2021



Liczba wyświetleń artykułu: 803

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Szczeć sukiennicza – roślina miododajna

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodne

Jak rozwija się matka pszczela?

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Miodowa owsianka

Lawendowe ciasto dyniowe

Marchewkowe naleśniki z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim