Portal Pszczelarski

Rusza projekt Lubelskie balkony dla pszczół 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska Lubelskie balkony dla pszczół Fundacja Polskie Słońce

W Lublinie wystartował projekt "Lubelskie balkony dla pszczół". Jest to inicjatywa Fundacji Polskie Słońce, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców stolicy Lubelszczyzny na temat problemów populacji tych owadów i zachęcenia do działań na rzecz ich ochrony.

Fundacja Polskie Słońce zapowiada, że w ramach realizacji projektu powstanie poradnik internetowy dotyczący charakterystyki i uprawy roślin miododajnych. Inicjatorzy akcji zamierzają również przekazywać mieszkańcom Lublina pakiety nasion, które można zasiać na balkonach. Miejskie balkony dzięki temu staną się kolorowo ukwiecone, a zapachy przyciągną owady zapylające.

Projekt jest realizowany przez Fundację Polskie Słońce, która nieprzerwanie od 2019 roku działa na rzecz ekologii oraz ochrony zwierząt. Wśród celów tej organizacji jest kultywowanie dziedzictwa przyrodniczego i historycznego, szczególnie w zakresie rozwoju pszczelarstwa.

"Lubelskie balkony dla pszczół" to kolejna inicjatywa realizowana na rzecz pszczelej populacji w stolicy województwa lubelskiego. W 2020 roku Urząd Marszałkowski rozpoczął akcję "Lubelskie - wspólnie dla pszczół", której celem była aktywizacja mieszkańców w dziele pomocy pszczołom, zintegrowanie miejscowych pszczelarzy oraz skoordynowanie działań instytucji i organizacji działających na rzecz pszczelarstwa.

Czytaj również:

Rozpoczęła się akcja: Lubelskie - wspólnie dla pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 736

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Tofu smażone w ziołach z miodem

Amarantusowe batoniki z miodem

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę