Portal Pszczelarski

Rusza projekt Lubelskie balkony dla pszczół 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska Lubelskie balkony dla pszczół Fundacja Polskie Słońce

W Lublinie wystartował projekt "Lubelskie balkony dla pszczół". Jest to inicjatywa Fundacji Polskie Słońce, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców stolicy Lubelszczyzny na temat problemów populacji tych owadów i zachęcenia do działań na rzecz ich ochrony.

Fundacja Polskie Słońce zapowiada, że w ramach realizacji projektu powstanie poradnik internetowy dotyczący charakterystyki i uprawy roślin miododajnych. Inicjatorzy akcji zamierzają również przekazywać mieszkańcom Lublina pakiety nasion, które można zasiać na balkonach. Miejskie balkony dzięki temu staną się kolorowo ukwiecone, a zapachy przyciągną owady zapylające.

Projekt jest realizowany przez Fundację Polskie Słońce, która nieprzerwanie od 2019 roku działa na rzecz ekologii oraz ochrony zwierząt. Wśród celów tej organizacji jest kultywowanie dziedzictwa przyrodniczego i historycznego, szczególnie w zakresie rozwoju pszczelarstwa.

"Lubelskie balkony dla pszczół" to kolejna inicjatywa realizowana na rzecz pszczelej populacji w stolicy województwa lubelskiego. W 2020 roku Urząd Marszałkowski rozpoczął akcję "Lubelskie - wspólnie dla pszczół", której celem była aktywizacja mieszkańców w dziele pomocy pszczołom, zintegrowanie miejscowych pszczelarzy oraz skoordynowanie działań instytucji i organizacji działających na rzecz pszczelarstwa.

Czytaj również:

Rozpoczęła się akcja: Lubelskie - wspólnie dla pszczół



Liczba wyświetleń artykułu: 807

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II