Portal Pszczelarski

Pierwsze miodobranie w miejskiej pasiece w Ostrowie Wielkopolskim 2021

pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Michał Całka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 kilogramów miodu - tyle udało się zebrać podczas pierwszego miodobrania w miejskiej pasiece w Ostrowie Świętokrzyskim. Władze miasta zapewniają, że miód jest smaczny, zdrowy i wolny od wszelkich toksyn. 

Pasieka usytuowana jest przed Urzędem Miasta. Pierwsze sześć uli stanęło tu w październiku 2020 roku. W czerwcu 2021 roku postawiono kolejny, a następne są planowane. Mieszkające tu pszczoły wytwarzają miód wielokwiatowy, charakteryzujący się wysokim składem mniszka lekarskiego. W trakcie pierwszego miodobrania udało się zebrać 25 kilogramów miodu, gromadzonego przez pszczoły od połowy kwietnia 2021 roku. Opiekun pasieki Michał Całka w rozmowie z portalem twojostrow.pl zapowiedział, że kolejne miodobranie odbędzie się pod koniec czerwca, kiedy owady zbiorą nektar z akacji.

Zebrany miód w ilość około 100 niewielkich słoiczków trafi do mieszkańców Ostrowa jako gadżet promocyjny, rozdawany w czasie ważnych miejskich wydarzeń. Każdy taki słoik będzie posiadał specjalnie zaprojektowaną i wybrukowaną etykietę. Magistrat zapowiedziały także, że jeden taki zestaw zostanie przeznaczony na licytację w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.



Liczba wyświetleń artykułu: 857

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016