Portal Pszczelarski

Park Miododajny w Liskowie 2020

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska Park Miododajny w Liskowie Park Miododajny

W Liskowie w województwie wielkopolskim powstaje Park Miododajny, który ma wspierać rozwój pszczelej populacji w tej okolicy. Pojawią się tu zatem nie tylko rośliny miododajne, ale także ule oraz budki dla owadów zapylających.

Projekt jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który w swoim budżecie przewidział dla niego 16 820 złotych. Pierwszych nasadzeń w miejscu, gdzie w Liskowie powstaje Park Miododajny dokonał 21 października 2020 roku wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z wójtem gminy Marią Krawiec, kierownikiem Rejonowego Ośrodka Dróg Wojewódzkich Iloną Kujawą, sekretarzem gminy Katarzyną Włodarczyk oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie Elżbietą Aleksander.

Docelowo w tej lokalizacji ma się znaleźć 170 drzew różnych odmian: jarząbie pospolite, kasztanowce, klony, lipy, wiśnie piłkowane, berberys, głóg, tawuła japońska. Za te nasadzenia ma odpowiadać Zakład Aktywności Zawodowej "Swoboda?. Poza roślinami postawione tu również zostaną ule oraz budki dla owadów zapylających.

Celem tej inicjatywy jest wsparcie pszczelej populacji, poprzez zapewnienie im korzystnych warunków do rozwoju. W Parku Miododajnym pszczoły i inne zapylacze będą mogły bezproblemowo zebrać nektar z różnych roślinnych miododajnych. Są także inne korzyści. Dzięki nasadzeniom poprawić się też ma jakość gleby, lokalny ekosystem i pojawi się kolejne atrakcyjne miejsce zielone do wypoczynku dla mieszkańców Liskowa.Liczba wyświetleń artykułu: 1318

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę