Portal Pszczelarski

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUB

Autor publikacji i zdjęć: Sebastian Górecki – Intelligent Hives

pszczelarstwo w Polsce inteligentny ul BeeHUB Intelligent Hives aplikacja pszczelarska

W czasie ostatnich latach możemy zaobserwować spadek populacji pszczoły miodnej (Apis Mellifera), co pokazuje, że zapobieganie wymieraniu pszczół nie jest łatwe. Choć główną przyczynę upatruje się w intensywnym rolnictwie, masowym stosowaniu pestycydów, sabotażach i kradzieżach uli to nie do końca wiadomo jak to zjawisko zahamować. Zapylanie przez pszczoły zapewnia reprodukcję oraz wzrost wielu gatunków roślin. Utrata pszczół jest wyraźnie odczuwalna nie tylko przez pszczelarzy, ale w efekcie przez każdego z nas.

Urządzenie BeeHUB

Inteligentne Ule wspierają pszczelarzy w prowadzeniu pasieki. Zapewniają łatwy w obsłudze system monitorowania uli. Urządzenie BeeHUB stworzone przez polski zespół wykonuje precyzyjne pomiary m.in. wagi, dźwięku, temperatury i wilgotności. Aplikacja Intelligent Hives, umożliwia pszczelarzowi z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie doglądanie pasiek. Dodatkowo aplikacja uławia wykrywanie chorób, rójki, przeprowadzanie inspekcji ula, planowanie zadań, a także prowadzenie dokumentacji chorobowej pszczelich rodzin. Zwiększa to przychody pszczelarzy i zmniejsza wymieranie pszczół na świecie. Stworzone algorytmy oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych analizują zebrane dane i przedstawiają wnioski pozwalając na szybką reakcję pszczelarzy.

Intelligent Hives urządzenie do mierzenia parametrów w ulu

Dlaczego Inteligentne Ule są potrzebne?

Każdy przegląd w ulu zaburza rytm życia pszczół. Pszczoły utrzymują stałą temperaturę, między ramkami, niezależnie od pory roku. Mierząc wilgotność, możemy sprawdzić, czy ul jest dobrze ocieplony i czy nie gromadzi się w nim wilgoć, przez którą mogą gnić ramki. Urządzenie mierzy dodatkowo częstotliwość dźwięku wewnątrz ula, dzięki temu pszczelarz może dowiedzieć się dwa tygodnie wcześniej, czy pszczoły przygotowują się do rójki i zainterweniować. Waga pozwala na stałą kontrolę przybytków i ubytków w ulu oraz na wyciągniecie cennych wniosków. Innowacyjna technologia umożliwia użycie wagi w pasiekach wędrownych i stacjonarnych, a ponadto zapewnić konkurencyjną cenę.

czujnik BeeHUB

Z pomocą stworzonych przez IntelligentHives.eu algorytmów mamy możliwość szczegółowej analizy powyższych parametrów, co skutkuje wykryciem chorób we wczesnym stadium.

Interdyscyplinarny zespół łączy różne dziedziny nauki by pomagać pszczołom i pszczelarzom zdobywając nie tylko zaufanie pszczelarzy, ale także wiele międzynarodowych nagród.

aplikacja Inteligentne Ule

Czytaj również:

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019



Liczba wyświetleń artykułu: 14506

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Dyniowe drożdżowe z awokado

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Ananas w czekoladowym cieście

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową