Portal Pszczelarski

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019

pszczelarstwo łódzkie Sebastian Górecki inteligentny ul

Jak informuje Polskie Radio, Sebastian Górecki – student elektroniki na Politechnice Łódzkiej – opracował projekt budowy inteligentnego ula. Młody konstruktor podkreśla, że chciał pomóc tym "maleńkim zwierzątkom".

"Nie jestem pszczelarzem, ale bardzo lubię miód" - mówi w rozmowie z Polski Radiem student z Łodzi. Sebastian Górecki przyznaje, że na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w pasiece wpływ miała przypadkowa obserwacja pracy pszczół. Młody naukowiec postanowił pomóc ciężko pracującym owadom, a przez to też ich hodowcom. Stopniowo poznawał tajniki pszczelarstwa i spróbował wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

"Stworzyłem autorski projekt elektroniki, którą można w nich zamontować. Dzięki transmisji danych będzie można je umieszczać w chmurze. W przyszłości dzięki temu chciałbym badać parametry całego ula, analizować je, i w razie konieczności alarmować pszczelarzy. Skupiłem się na temperaturze i wilgotności powietrza, bo są to parametry kluczowe. W przyszłości do tego mogłaby dojść m.in. waga ula, czy czystość powietrza w danym ulu" - tłumaczy tajniki swojego projektu Sebastian Górecki.

Łódzki student wygrał lokalny konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na start-up". Niedługo jego inteligentne ule będą testowane w kilku miejscach w Polsce.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom, https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2286413,Inteligentne-ule-Student-z-Lodzi-pomaga-pszczolom.html, Data publikacji: 2019.03.29, Data odczytu: 2019.04.03

Czytaj również:

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUBLiczba wyświetleń artykułu: 2068

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia