Portal Pszczelarski

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019

pszczelarstwo łódzkie Sebastian Górecki inteligentny ul

Jak informuje Polskie Radio, Sebastian Górecki – student elektroniki na Politechnice Łódzkiej – opracował projekt budowy inteligentnego ula. Młody konstruktor podkreśla, że chciał pomóc tym "maleńkim zwierzątkom".

"Nie jestem pszczelarzem, ale bardzo lubię miód" - mówi w rozmowie z Polski Radiem student z Łodzi. Sebastian Górecki przyznaje, że na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w pasiece wpływ miała przypadkowa obserwacja pracy pszczół. Młody naukowiec postanowił pomóc ciężko pracującym owadom, a przez to też ich hodowcom. Stopniowo poznawał tajniki pszczelarstwa i spróbował wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

"Stworzyłem autorski projekt elektroniki, którą można w nich zamontować. Dzięki transmisji danych będzie można je umieszczać w chmurze. W przyszłości dzięki temu chciałbym badać parametry całego ula, analizować je, i w razie konieczności alarmować pszczelarzy. Skupiłem się na temperaturze i wilgotności powietrza, bo są to parametry kluczowe. W przyszłości do tego mogłaby dojść m.in. waga ula, czy czystość powietrza w danym ulu" - tłumaczy tajniki swojego projektu Sebastian Górecki.

Łódzki student wygrał lokalny konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na start-up". Niedługo jego inteligentne ule będą testowane w kilku miejscach w Polsce.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom, https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2286413,Inteligentne-ule-Student-z-Lodzi-pomaga-pszczolom.html, Data publikacji: 2019.03.29, Data odczytu: 2019.04.03

Czytaj również:

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUBLiczba wyświetleń artykułu: 1655

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.