Portal Pszczelarski

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019

pszczelarstwo łódzkie Sebastian Górecki inteligentny ul

Jak informuje Polskie Radio, Sebastian Górecki – student elektroniki na Politechnice Łódzkiej – opracował projekt budowy inteligentnego ula. Młody konstruktor podkreśla, że chciał pomóc tym "maleńkim zwierzątkom".

"Nie jestem pszczelarzem, ale bardzo lubię miód" - mówi w rozmowie z Polski Radiem student z Łodzi. Sebastian Górecki przyznaje, że na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w pasiece wpływ miała przypadkowa obserwacja pracy pszczół. Młody naukowiec postanowił pomóc ciężko pracującym owadom, a przez to też ich hodowcom. Stopniowo poznawał tajniki pszczelarstwa i spróbował wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

"Stworzyłem autorski projekt elektroniki, którą można w nich zamontować. Dzięki transmisji danych będzie można je umieszczać w chmurze. W przyszłości dzięki temu chciałbym badać parametry całego ula, analizować je, i w razie konieczności alarmować pszczelarzy. Skupiłem się na temperaturze i wilgotności powietrza, bo są to parametry kluczowe. W przyszłości do tego mogłaby dojść m.in. waga ula, czy czystość powietrza w danym ulu" - tłumaczy tajniki swojego projektu Sebastian Górecki.

Łódzki student wygrał lokalny konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na start-up". Niedługo jego inteligentne ule będą testowane w kilku miejscach w Polsce.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom, https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2286413,Inteligentne-ule-Student-z-Lodzi-pomaga-pszczolom.html, Data publikacji: 2019.03.29, Data odczytu: 2019.04.03

Czytaj również:

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUBLiczba wyświetleń artykułu: 2207

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem

Ser twarogowy z miodem i orzechami