Portal Pszczelarski

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019

pszczelarstwo łódzkie Sebastian Górecki inteligentny ul

Jak informuje Polskie Radio, Sebastian Górecki – student elektroniki na Politechnice Łódzkiej – opracował projekt budowy inteligentnego ula. Młody konstruktor podkreśla, że chciał pomóc tym "maleńkim zwierzątkom".

"Nie jestem pszczelarzem, ale bardzo lubię miód" - mówi w rozmowie z Polski Radiem student z Łodzi. Sebastian Górecki przyznaje, że na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w pasiece wpływ miała przypadkowa obserwacja pracy pszczół. Młody naukowiec postanowił pomóc ciężko pracującym owadom, a przez to też ich hodowcom. Stopniowo poznawał tajniki pszczelarstwa i spróbował wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

"Stworzyłem autorski projekt elektroniki, którą można w nich zamontować. Dzięki transmisji danych będzie można je umieszczać w chmurze. W przyszłości dzięki temu chciałbym badać parametry całego ula, analizować je, i w razie konieczności alarmować pszczelarzy. Skupiłem się na temperaturze i wilgotności powietrza, bo są to parametry kluczowe. W przyszłości do tego mogłaby dojść m.in. waga ula, czy czystość powietrza w danym ulu" - tłumaczy tajniki swojego projektu Sebastian Górecki.

Łódzki student wygrał lokalny konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na start-up". Niedługo jego inteligentne ule będą testowane w kilku miejscach w Polsce.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom, https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2286413,Inteligentne-ule-Student-z-Lodzi-pomaga-pszczolom.html, Data publikacji: 2019.03.29, Data odczytu: 2019.04.03

Czytaj również:

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUBLiczba wyświetleń artykułu: 2359

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Ryż cytrynowy z miodem

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)