Portal Pszczelarski

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUB

Autor publikacji i zdjęć: Sebastian Górecki – Intelligent Hives

pszczelarstwo w Polsce inteligentny ul BeeHUB Intelligent Hives aplikacja pszczelarska

W czasie ostatnich latach możemy zaobserwować spadek populacji pszczoły miodnej (Apis Mellifera), co pokazuje, że zapobieganie wymieraniu pszczół nie jest łatwe. Choć główną przyczynę upatruje się w intensywnym rolnictwie, masowym stosowaniu pestycydów, sabotażach i kradzieżach uli to nie do końca wiadomo jak to zjawisko zahamować. Zapylanie przez pszczoły zapewnia reprodukcję oraz wzrost wielu gatunków roślin. Utrata pszczół jest wyraźnie odczuwalna nie tylko przez pszczelarzy, ale w efekcie przez każdego z nas.

Urządzenie BeeHUB

Inteligentne Ule wspierają pszczelarzy w prowadzeniu pasieki. Zapewniają łatwy w obsłudze system monitorowania uli. Urządzenie BeeHUB stworzone przez polski zespół wykonuje precyzyjne pomiary m.in. wagi, dźwięku, temperatury i wilgotności. Aplikacja Intelligent Hives, umożliwia pszczelarzowi z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie doglądanie pasiek. Dodatkowo aplikacja uławia wykrywanie chorób, rójki, przeprowadzanie inspekcji ula, planowanie zadań, a także prowadzenie dokumentacji chorobowej pszczelich rodzin. Zwiększa to przychody pszczelarzy i zmniejsza wymieranie pszczół na świecie. Stworzone algorytmy oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych analizują zebrane dane i przedstawiają wnioski pozwalając na szybką reakcję pszczelarzy.

Intelligent Hives urządzenie do mierzenia parametrów w ulu

Dlaczego Inteligentne Ule są potrzebne?

Każdy przegląd w ulu zaburza rytm życia pszczół. Pszczoły utrzymują stałą temperaturę, między ramkami, niezależnie od pory roku. Mierząc wilgotność, możemy sprawdzić, czy ul jest dobrze ocieplony i czy nie gromadzi się w nim wilgoć, przez którą mogą gnić ramki. Urządzenie mierzy dodatkowo częstotliwość dźwięku wewnątrz ula, dzięki temu pszczelarz może dowiedzieć się dwa tygodnie wcześniej, czy pszczoły przygotowują się do rójki i zainterweniować. Waga pozwala na stałą kontrolę przybytków i ubytków w ulu oraz na wyciągniecie cennych wniosków. Innowacyjna technologia umożliwia użycie wagi w pasiekach wędrownych i stacjonarnych, a ponadto zapewnić konkurencyjną cenę.

czujnik BeeHUB

Z pomocą stworzonych przez IntelligentHives.eu algorytmów mamy możliwość szczegółowej analizy powyższych parametrów, co skutkuje wykryciem chorób we wczesnym stadium.

Interdyscyplinarny zespół łączy różne dziedziny nauki by pomagać pszczołom i pszczelarzom zdobywając nie tylko zaufanie pszczelarzy, ale także wiele międzynarodowych nagród.

aplikacja Inteligentne Ule

Czytaj również:

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019Liczba wyświetleń artykułu: 10468

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.