Portal Pszczelarski

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUB

Autor publikacji i zdjęć: Sebastian Górecki – Intelligent Hives

pszczelarstwo w Polsce inteligentny ul BeeHUB Intelligent Hives aplikacja pszczelarska

W czasie ostatnich latach możemy zaobserwować spadek populacji pszczoły miodnej (Apis Mellifera), co pokazuje, że zapobieganie wymieraniu pszczół nie jest łatwe. Choć główną przyczynę upatruje się w intensywnym rolnictwie, masowym stosowaniu pestycydów, sabotażach i kradzieżach uli to nie do końca wiadomo jak to zjawisko zahamować. Zapylanie przez pszczoły zapewnia reprodukcję oraz wzrost wielu gatunków roślin. Utrata pszczół jest wyraźnie odczuwalna nie tylko przez pszczelarzy, ale w efekcie przez każdego z nas.

Urządzenie BeeHUB

Inteligentne Ule wspierają pszczelarzy w prowadzeniu pasieki. Zapewniają łatwy w obsłudze system monitorowania uli. Urządzenie BeeHUB stworzone przez polski zespół wykonuje precyzyjne pomiary m.in. wagi, dźwięku, temperatury i wilgotności. Aplikacja Intelligent Hives, umożliwia pszczelarzowi z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie doglądanie pasiek. Dodatkowo aplikacja uławia wykrywanie chorób, rójki, przeprowadzanie inspekcji ula, planowanie zadań, a także prowadzenie dokumentacji chorobowej pszczelich rodzin. Zwiększa to przychody pszczelarzy i zmniejsza wymieranie pszczół na świecie. Stworzone algorytmy oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych analizują zebrane dane i przedstawiają wnioski pozwalając na szybką reakcję pszczelarzy.

Intelligent Hives urządzenie do mierzenia parametrów w ulu

Dlaczego Inteligentne Ule są potrzebne?

Każdy przegląd w ulu zaburza rytm życia pszczół. Pszczoły utrzymują stałą temperaturę, między ramkami, niezależnie od pory roku. Mierząc wilgotność, możemy sprawdzić, czy ul jest dobrze ocieplony i czy nie gromadzi się w nim wilgoć, przez którą mogą gnić ramki. Urządzenie mierzy dodatkowo częstotliwość dźwięku wewnątrz ula, dzięki temu pszczelarz może dowiedzieć się dwa tygodnie wcześniej, czy pszczoły przygotowują się do rójki i zainterweniować. Waga pozwala na stałą kontrolę przybytków i ubytków w ulu oraz na wyciągniecie cennych wniosków. Innowacyjna technologia umożliwia użycie wagi w pasiekach wędrownych i stacjonarnych, a ponadto zapewnić konkurencyjną cenę.

czujnik BeeHUB

Z pomocą stworzonych przez IntelligentHives.eu algorytmów mamy możliwość szczegółowej analizy powyższych parametrów, co skutkuje wykryciem chorób we wczesnym stadium.

Interdyscyplinarny zespół łączy różne dziedziny nauki by pomagać pszczołom i pszczelarzom zdobywając nie tylko zaufanie pszczelarzy, ale także wiele międzynarodowych nagród.

aplikacja Inteligentne Ule

Czytaj również:

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019Liczba wyświetleń artykułu: 11385

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi