Portal Pszczelarski

Produkcja mleka migdałowego w Stanach Zjednoczonych zagraża pszczołom

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczoły a mleko migdałowe pestycydy

Brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował reportaż, w którym ukazuje szkodliwość dla pszczół produkcji mleka migdałowego w Stanach Zjednoczonych. W Kalifornii, gdzie rośnie około 80 procent migdałowców świata zaobserwowano, że pszczoły, które je zapylają masowo chorują, co w dalszej konsekwencji powoduje ich wymieranie.

Opisany w reportażu pszczelarz Dennis Arp stracił w przeciągu jednej zimy 150 pni. Problem ten dotyka także innych miejscowych hodowców pszczół, a na terytorium całych Stanów Zjednoczonych w 2019 roku wyginęło 50 miliardów tych owadów, co stanowi 30 procent tutejszej populacji. Jako przyczynę tego stanu wskazuje się masowe wykorzystywanie na plantacjach migdałowców pestycydów. Kalifornijscy farmerzy nie chcą jednak zrezygnować z ich stosowania. Rosnący popyt na mleko migdałowe zmusza do utrzymywania monoupraw, co wyklucza zachowanie bioróżnorodności.

Na obszarze stanu Kalifornia drzewa migdałowca, z których przetworzonych owoców wytwarza się mleko migdałowe, zajmują około 7 tysięcy kilometrów kwadratowych. W USA wartość sektora produkcji mleka migdałowego szacowana jest na blisko 2 miliardy dolarów. Do tej pory popularność tego produktu opierała się w znacznej mierze na jego rzekomej ekologiczności.

Czytaj również:

Ponad połowa amerykańskich pszczół jest wynajmowana do zapylania plantacji migdałów w KaliforniiLiczba wyświetleń artykułu: 518

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.