Portal Pszczelarski

Produkcja mleka migdałowego w Stanach Zjednoczonych zagraża pszczołom

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczoły a mleko migdałowe pestycydy

Brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował reportaż, w którym ukazuje szkodliwość dla pszczół produkcji mleka migdałowego w Stanach Zjednoczonych. W Kalifornii, gdzie rośnie około 80 procent migdałowców świata zaobserwowano, że pszczoły, które je zapylają masowo chorują, co w dalszej konsekwencji powoduje ich wymieranie.

Opisany w reportażu pszczelarz Dennis Arp stracił w przeciągu jednej zimy 150 pni. Problem ten dotyka także innych miejscowych hodowców pszczół, a na terytorium całych Stanów Zjednoczonych w 2019 roku wyginęło 50 miliardów tych owadów, co stanowi 30 procent tutejszej populacji. Jako przyczynę tego stanu wskazuje się masowe wykorzystywanie na plantacjach migdałowców pestycydów. Kalifornijscy farmerzy nie chcą jednak zrezygnować z ich stosowania. Rosnący popyt na mleko migdałowe zmusza do utrzymywania monoupraw, co wyklucza zachowanie bioróżnorodności.

Na obszarze stanu Kalifornia drzewa migdałowca, z których przetworzonych owoców wytwarza się mleko migdałowe, zajmują około 7 tysięcy kilometrów kwadratowych. W USA wartość sektora produkcji mleka migdałowego szacowana jest na blisko 2 miliardy dolarów. Do tej pory popularność tego produktu opierała się w znacznej mierze na jego rzekomej ekologiczności.

Czytaj również:

Ponad połowa amerykańskich pszczół jest wynajmowana do zapylania plantacji migdałów w Kalifornii



Liczba wyświetleń artykułu: 1916

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie