Portal Pszczelarski

Sebastian Górecki, student z Łodzi, buduje inteligentne ule 2019

pszczelarstwo łódzkie Sebastian Górecki inteligentny ul

Jak informuje Polskie Radio, Sebastian Górecki – student elektroniki na Politechnice Łódzkiej – opracował projekt budowy inteligentnego ula. Młody konstruktor podkreśla, że chciał pomóc tym "maleńkim zwierzątkom".

"Nie jestem pszczelarzem, ale bardzo lubię miód" - mówi w rozmowie z Polski Radiem student z Łodzi. Sebastian Górecki przyznaje, że na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w pasiece wpływ miała przypadkowa obserwacja pracy pszczół. Młody naukowiec postanowił pomóc ciężko pracującym owadom, a przez to też ich hodowcom. Stopniowo poznawał tajniki pszczelarstwa i spróbował wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

"Stworzyłem autorski projekt elektroniki, którą można w nich zamontować. Dzięki transmisji danych będzie można je umieszczać w chmurze. W przyszłości dzięki temu chciałbym badać parametry całego ula, analizować je, i w razie konieczności alarmować pszczelarzy. Skupiłem się na temperaturze i wilgotności powietrza, bo są to parametry kluczowe. W przyszłości do tego mogłaby dojść m.in. waga ula, czy czystość powietrza w danym ulu" - tłumaczy tajniki swojego projektu Sebastian Górecki.

Łódzki student wygrał lokalny konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na start-up". Niedługo jego inteligentne ule będą testowane w kilku miejscach w Polsce.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom, https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2286413,Inteligentne-ule-Student-z-Lodzi-pomaga-pszczolom.html, Data publikacji: 2019.03.29, Data odczytu: 2019.04.03

Czytaj również:

Inteligentne ule (Intelligent Hives) - zbiór najważniejszych informacji o urządzeniu BeeHUB



Liczba wyświetleń artykułu: 3022

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie