Portal Pszczelarski

Mieszkaniec Arizony śmiertelnie zaatakowany przez pszczoły 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tadeusz Dylon usuwanie gniazda pszczół

Jak podaje portal TVN Meteo, pewien mieszkaniec stanu Arizona został śmiertelnie użądlony przez pszczoły, po tym jak próbował usunąć ich gniazdo ze swojego ogrodu.

51-letni Epigemio Gonzales z hrabstwa Yuma w amerykańskim stanie Arizona chciał pozbyć się pszczelego siedliska z kanapy wystawionej w ogrodzie na tyłach podwórka. Pszczoły w reakcji na to zaczęły zajadle się bronić. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna był całkowicie pokryty przez owady i spanikowany biegał po podwórku, próbując je odgonić. Strażacy starali się mu pomóc. Zaczęli polewać go wodą, ale część pszczół użądliła także ich. Na szczęście, nie na tyle poważnie, by wymagali oni opieki medycznej.

Nie udało się jednak uratować Epigemio Gonzalesa. Mężczyzna zmarł z powodu licznych użądleń w centrum medycznym w Yumie. Tam została przetransportowana również kobieta, która mieszkała z ofiarą. Na razie nic nie wiadomo o jej stanie zdrowia.

W rozmowie z TVN Meteo prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon stwierdził, że trudno oszacować, ile użądleń pszczół potrafił wytrzymać człowiek. "To wszystko zależy od organizmu. Zdarza się, że jeden człowiek jest w stanie przeżyć 50 użądleń, podczas gdy inny umiera po jednym. Zdrowy, dorosły człowiek, mógłby znieść nawet 100 użądleń" - powiedział pszczelarz. Dlatego zaleca się, aby do usunięcia niechcianego gniazda pszczół wezwać straż pożarną lub wyspecjalizowaną firmę.

Opracowano na podstawie:
TVN Meteo, Chciał usunąć gniazdo pszczół. Zmarł w wyniku licznych użądleń, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/chcial-usunac-gniazdo-pszczol-zmarl-w-wyniku-licznych-uzadlen,288182,1,0.html Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Wprost, Próbował usunąć gniazdo pszczół z ogrodu. Zmarł z powodu licznych użądleń, https://www.wprost.pl/swiat/10206742/probowal-usunac-gniazdo-pszczol-z-ogrodu-zmarl-z-powodu-licznych-uzadlen.html, Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 2863

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Podstawowy kurs o pszczołach i pszczelarstwie (3/5) 2015/2016

Warsztaty bartnicze w Warszawie 2018

X Świętokrzyskie Święto Pszczoły w Bałtowie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje