Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Mieszkaniec Arizony śmiertelnie zaatakowany przez pszczoły 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tadeusz Dylon usuwanie gniazda pszczół

Jak podaje portal TVN Meteo, pewien mieszkaniec stanu Arizona został śmiertelnie użądlony przez pszczoły, po tym jak próbował usunąć ich gniazdo ze swojego ogrodu.

51-letni Epigemio Gonzales z hrabstwa Yuma w amerykańskim stanie Arizona chciał pozbyć się pszczelego siedliska z kanapy wystawionej w ogrodzie na tyłach podwórka. Pszczoły w reakcji na to zaczęły zajadle się bronić. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna był całkowicie pokryty przez owady i spanikowany biegał po podwórku, próbując je odgonić. Strażacy starali się mu pomóc. Zaczęli polewać go wodą, ale część pszczół użądliła także ich. Na szczęście, nie na tyle poważnie, by wymagali oni opieki medycznej.

Nie udało się jednak uratować Epigemio Gonzalesa. Mężczyzna zmarł z powodu licznych użądleń w centrum medycznym w Yumie. Tam została przetransportowana również kobieta, która mieszkała z ofiarą. Na razie nic nie wiadomo o jej stanie zdrowia.

W rozmowie z TVN Meteo prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon stwierdził, że trudno oszacować, ile użądleń pszczół potrafił wytrzymać człowiek. "To wszystko zależy od organizmu. Zdarza się, że jeden człowiek jest w stanie przeżyć 50 użądleń, podczas gdy inny umiera po jednym. Zdrowy, dorosły człowiek, mógłby znieść nawet 100 użądleń" - powiedział pszczelarz. Dlatego zaleca się, aby do usunięcia niechcianego gniazda pszczół wezwać straż pożarną lub wyspecjalizowaną firmę.

Opracowano na podstawie:
TVN Meteo, Chciał usunąć gniazdo pszczół. Zmarł w wyniku licznych użądleń, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/chcial-usunac-gniazdo-pszczol-zmarl-w-wyniku-licznych-uzadlen,288182,1,0.html Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Wprost, Próbował usunąć gniazdo pszczół z ogrodu. Zmarł z powodu licznych użądleń, https://www.wprost.pl/swiat/10206742/probowal-usunac-gniazdo-pszczol-z-ogrodu-zmarl-z-powodu-licznych-uzadlen.html, Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 2823

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie