Portal Pszczelarski

Chrońmy nasze pszczoły - projekt pszczelarzy z Chotomowa 2019

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły Chrońmy nasze pszczoły Marek Dudek

Jak informuje Gazeta Miejscowa, Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły z Chotomowa w województwie mazowieckim wystartowało właśnie z projektem "Chrońmy nasze pszczoły", który jest skierowany, m.in. do dzieci ze szkół podstawowych, a także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przedsięwzięcie, współfinansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, potrwa do końca 2020 roku. Jest to jedyny w Polsce projekt realizowanych w ramach środków z tej dotacji ukierunkowany na ochronę pszczół. Zakłada on przeprowadzenie przez chotomskich pszczelarzy całodziennych, bezpłatnych warsztatów dla 24 klas szkół podstawowych z powiatu legionowskiego, a także zajęć warsztatowych dla 5 grup z lokalnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ponadto Stowarzyszenie Nasze Pszczoły zamierza przeszkolić 20 podopiecznych Centrum Integracji Społecznej w Legionowie i przekazać im mikropasiekę wraz z pełnym wyposażeniem.

Hodowcy pszczół oferują również 8 sesji w domku apiterapii, powstającym na terenie pasieki edukacyjno-szkoleniowej w Chotomowie. Ma to być forma leczenia i relaksu wynikającego z przebywania w pobliżu czterech pracujących rodzin pszczelich. Towarzyszący im zapach, powietrze, dźwięki i przyjazne pole magnetyczne ma pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie osób korzystających z tej formy terapii.

Realizacja projektu już jest w toku. "Wkrótce do Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz szkół z ofertą warsztatów dla klas III-IV zgłoszą się nasi koordynatorzy. Mamy nadzieję, że w ramach udziału w projekcie uczestnicy będą zakładali przydomowe ogródki i rabaty z powierzonych pakietów nasion lub zaopiekują się mikroulami, w których zasiedlone będą pszczoły murarki" – zapowiada w rozmowie z Gazetą Miejscową Marek Dudek, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły.

Przewiduje się, że na początku czerwca 2019 rozpoczną się pierwsze szkolenia dla grup szkolnych. Z organizatorami można kontaktować się poprzez adres mailowy: fio2019.projekt@nasze-pszczoly.pl

Opracowano na podstawie:
Gazeta Miejscowa, Pszczoły w natarciu, http://www.miejscowa.pl/2019/04/15/pszczoly-w-natarciu/.html , Data publikacji: 2019.04.16, Data odczytu: 2019.04.17

Czytaj również:

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły rośnie w siłęLiczba wyświetleń artykułu: 609

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.