Portal Pszczelarski

Chrońmy nasze pszczoły - projekt pszczelarzy z Chotomowa 2019

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły Chrońmy nasze pszczoły Marek Dudek

Jak informuje Gazeta Miejscowa, Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły z Chotomowa w województwie mazowieckim wystartowało właśnie z projektem "Chrońmy nasze pszczoły", który jest skierowany, m.in. do dzieci ze szkół podstawowych, a także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przedsięwzięcie, współfinansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, potrwa do końca 2020 roku. Jest to jedyny w Polsce projekt realizowanych w ramach środków z tej dotacji ukierunkowany na ochronę pszczół. Zakłada on przeprowadzenie przez chotomskich pszczelarzy całodziennych, bezpłatnych warsztatów dla 24 klas szkół podstawowych z powiatu legionowskiego, a także zajęć warsztatowych dla 5 grup z lokalnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ponadto Stowarzyszenie Nasze Pszczoły zamierza przeszkolić 20 podopiecznych Centrum Integracji Społecznej w Legionowie i przekazać im mikropasiekę wraz z pełnym wyposażeniem.

Hodowcy pszczół oferują również 8 sesji w domku apiterapii, powstającym na terenie pasieki edukacyjno-szkoleniowej w Chotomowie. Ma to być forma leczenia i relaksu wynikającego z przebywania w pobliżu czterech pracujących rodzin pszczelich. Towarzyszący im zapach, powietrze, dźwięki i przyjazne pole magnetyczne ma pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie osób korzystających z tej formy terapii.

Realizacja projektu już jest w toku. "Wkrótce do Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz szkół z ofertą warsztatów dla klas III-IV zgłoszą się nasi koordynatorzy. Mamy nadzieję, że w ramach udziału w projekcie uczestnicy będą zakładali przydomowe ogródki i rabaty z powierzonych pakietów nasion lub zaopiekują się mikroulami, w których zasiedlone będą pszczoły murarki" – zapowiada w rozmowie z Gazetą Miejscową Marek Dudek, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły.

Przewiduje się, że na początku czerwca 2019 rozpoczną się pierwsze szkolenia dla grup szkolnych. Z organizatorami można kontaktować się poprzez adres mailowy: fio2019.projekt@nasze-pszczoly.pl

Opracowano na podstawie:
Gazeta Miejscowa, Pszczoły w natarciu, http://www.miejscowa.pl/2019/04/15/pszczoly-w-natarciu/.html , Data publikacji: 2019.04.16, Data odczytu: 2019.04.17

Czytaj również:

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły rośnie w siłęLiczba wyświetleń artykułu: 767

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower! w Polsce i za granicą

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul