Portal Pszczelarski

Pszczelarz z Dobczyc edukuje najmłodszych

Pszczoła lecąca na kwiat kaktusa

pszczelarstwo małopolskie Dobczyce edukacja pszczelarska Bolesław Kostkowski

Bolesław Kostkowski to pszczelarz z 35-letnim stażem. Kocha pszczoły i chętnie dzieli się swoją pasją z dziećmi. Tradycyjnie już, poprowadził on zajęcia dla dzieci z dobczyckiego Przedszkola Samorządowego nr 1.

W trakcie zajęć prowadzonych przez pszczelarza z Dobczyc (pow. myślenicki), dzieci poznają zasady życia pszczół, ale - co chyba dla najmłodszych najciekawsze - mogą z bliska obejrzeć pracujące w nim pszczoły, przymierzyć kapelusz pszczelarza i skosztować świeżego miodu. Zarówno dzieci, dyrekcja, jak i sam pszczelarz czerpią ogromną przyjemność z tych zajęć. Pan Bolesław przekonuje, że jego słuchacze są uważni, zainteresowani i zadają dużo konkretnych pytań.

Jednocześnie, podczas rozmowy z Gazetą Krakowską, pszczelarz zwrócił uwagę na tegoroczne anomalnie pogodowe. Zgodnie z prowadzonymi przez niego zapiskami, w jego 35-letniej działalności, nie było jeszcze takiej pogody, jaką obserwujemy w tym roku. Z powodu braku przedwiośnia i lata, które według pszczelarza trwa już od 3. kwietnia, pszczoły o wiele szybciej rozpoczęły pracę. Na szczęście nie wpłynęło to znacząco na zbiory miodu. Pan Bolesław uważa, że rok 2018 będzie o wiele lepszy niż sezon ubiegły. A widać to już po pierwszym miodobraniu.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Dobczyce. Maluchy na wyjątkowej lekcji przyrody, http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/wokol-krakowa/a/dobczyce-maluchy-na-wyjatkowej-lekcji-przyrody,13301642/, Data publikacji: 2018.06.30, Data odczytu: 2018.06.30



Liczba wyświetleń artykułu: 1893

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą