Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Poławiacz pyłku

Na zdjęciu: poławiacz pyłku. Źródło: Bartnicy.pl

pyłek poławiacz pyłku obnóża pyłkowe poławiacz obnóży pyłkowych ul Bartnicy.pl

Uniwersalna konstrukcja poławiacza pozwala na zamontowanie go na każdym ulu. Jego budowa jest przemyślana tak, aby efektywnie pozyskiwać obnóża pyłkowe nie zakłócając zbytnio pracy pszczołom.

Nawet w trakcie sporego oblotu pszczoły w sposób swobodny mogą wychodzić i wchodzić całą szerokością wlotka. Wsuwana płytka do pozyskiwania pyłku posiada na całej powierzchni otwory 5mm. W razie potrzeby można ją wysunąć jednym ruchem. Szuflada, do której opada pyłek,  jest obita od spodu stalową ocynkowaną siatką. Szufladkę wysuwa się do przodu, więc poławiacz montowany może być na ulach które stoją obok siebie na ławach.

Cała konstrukcja wykonana jest z wysokiej klasy drewna świerkowego bez wypadniętych lub luźnych sęków. Daszek poławiacza wykonany jest ze sklejki. Wymiary poławiacza to: 40cm x 17cm x 10,5cm (długość x wysokość x głębokość). Całość prosta do zamontowania. Poławiacz posiada otwory dla trutni, tak aby mogły opuścić ul. Szeroka powierzchnia lądowiska pomaga w dotarciu do ula pszczołom, które mają problemy z trafieniem do ula ze względu na obciążenie pyłkiem lub podmuchy wiatru.

Więcej zdjęć naszych produktów można zobaczyć w galerii: Sprzęt pszczelarski firmy Bartnicy.pl

Zobacz również:

Pyłek kwiatowy - skład, właściwości, stosowanie i dawkowanie

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Metody poławiania pyłku pszczelego

Przedwylotkowy poławiacz pyłku - sprzęt pszczelarski

Poławiacz powałkowy – zalety i wadyLiczba wyświetleń artykułu: 18881

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą