Portal Pszczelarski

Wyniki konkursu Małopolska Pszczoła 2018

pszczelarstwo małopolskie Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła 2018

Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs na realizację zadań w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zrealizowanych zostanie 12 projektów, na które przeznaczono ponad 477 tysięcy złotych.

Konkurs "Małopolska Pszczoła" został zorganizowany przez Województwo Małopolskie i był skierowany do stowarzyszeń działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Projekty można było składać do 13 kwietnia 2018. Pod koniec maja Zarząd Województwa ogłosił wyniki.

Dotację w różnej wysokości przyznano 12 projektom. Najwięcej, bo aż 80 tysięcy złotych otrzymało Stowarzyszenie Wsi Zborowice (powiat tarnowski) na realizację zadania: "Mały świat wielkich owadów zapylających". Ponadto, dzięki dotacjom, na terenie województwa małopolskiego, powstaną nowe pasieki, hotele dla pszczół, ogrody z roślinami miododajnymi, ogródki ziołowe dla pszczół, a także pikniki i festyny promujące pracę owadów zapylających.

Pełna lista laureatów dostępna jest pod adresem: https://bip.malopolska.pl/api/files/1834148

Laureaci mają czas do 15 listopada 2018 r. na realizację zadań konkursowych.

Opracowano na podstawie:

Małopolska, Pół miliona na inicjatywy pszczelarskie, https://www.malopolska.pl/aktualnosci/rolnictwo/pol-miliona-na-inicjatywy-pszczelarskie, Data publikacji: 2018.06.04, Data odczytu: 2018.06.04

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2018 - konkurs pszczelarski dla organizacji 3 sektora



Liczba wyświetleń artykułu: 1466

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Pierniczki świąteczne z miodem

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Właściwości miodu wrzosowego

Jak stworzyć odkład pszczeli?

Varroa destructor - obowiązki pszczelarza