Portal Pszczelarski

W Siemiatyczach rozdano 500 sadzonek drzew miododajnych

pszczelarstwo podlaskie akcja pszczelarska projekt Miodek rośliny miododajne

W ramach zorganizowanego w Siemiatyczach projektu "Miodek", Burmistrz Miasta oraz Marszałek Województwa Podlaskiego rozdali mieszkańcom blisko 500 sadzonek drzewek miododajnych. W ten sposób władze miasta pragną zwrócić uwagę na problemy owadów zapylających oraz przyczynić się do ratowania pszczół.

Akcja rozdawania sadzonek młodych lip, klonów, jabłoni, śliw i dereni odbyła się 30 kwietnia 2018 roku przy Urzędzie Miasta Siemiatycze. Między godziną 14:00 a 17:00 każda zainteresowana osoba mogła wybrać odpowiednią dla siebie roślinkę do zasadzenia we własnym ogródku. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, celem projektu "Miodek" jest przede wszystkim promocja życia w zgodzie z naturą oraz promowanie szacunku wobec środowiska naturalnego. Akcja cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, ponieważ rozdano blisko 500 sadzonek.

Burmistrz Miasta Siemiatycze dodaje, iż planowane jest również umieszczenie na terenie miasta 5 uli. Jeden z nich będzie pełnił funkcje edukacyjną. Mieszkańcy i wszyscy zainteresowani będą mieli bowiem możliwość obserwowania życia rodziny pszczelej za pośrednictwem strony internetowej.

Opracowano na podstawie:

Siemiatycze, Projekt MIODEK – sadzonki rozdane, https://siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/3285-projekt-miodek-sadzonki-rozdane.html, Data publikacji: 2018.04.30, Data odczytu: 2018.05.08

Czytaj również:

Projekt Miodek w Siemiatyczach. Będzie można podglądać pracę pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 1322

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Amarantusowe batoniki z miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Krem bananowo-owsiany z miodem

Dyniowe drożdżowe z awokado

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem