Portal Pszczelarski

W Siemiatyczach rozdano 500 sadzonek drzew miododajnych

pszczelarstwo podlaskie akcja pszczelarska projekt Miodek rośliny miododajne

W ramach zorganizowanego w Siemiatyczach projektu "Miodek", Burmistrz Miasta oraz Marszałek Województwa Podlaskiego rozdali mieszkańcom blisko 500 sadzonek drzewek miododajnych. W ten sposób władze miasta pragną zwrócić uwagę na problemy owadów zapylających oraz przyczynić się do ratowania pszczół.

Akcja rozdawania sadzonek młodych lip, klonów, jabłoni, śliw i dereni odbyła się 30 kwietnia 2018 roku przy Urzędzie Miasta Siemiatycze. Między godziną 14:00 a 17:00 każda zainteresowana osoba mogła wybrać odpowiednią dla siebie roślinkę do zasadzenia we własnym ogródku. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, celem projektu "Miodek" jest przede wszystkim promocja życia w zgodzie z naturą oraz promowanie szacunku wobec środowiska naturalnego. Akcja cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, ponieważ rozdano blisko 500 sadzonek.

Burmistrz Miasta Siemiatycze dodaje, iż planowane jest również umieszczenie na terenie miasta 5 uli. Jeden z nich będzie pełnił funkcje edukacyjną. Mieszkańcy i wszyscy zainteresowani będą mieli bowiem możliwość obserwowania życia rodziny pszczelej za pośrednictwem strony internetowej.

Opracowano na podstawie:

Siemiatycze, Projekt MIODEK – sadzonki rozdane, https://siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/3285-projekt-miodek-sadzonki-rozdane.html, Data publikacji: 2018.04.30, Data odczytu: 2018.05.08

Czytaj również:

Projekt Miodek w Siemiatyczach. Będzie można podglądać pracę pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 1640

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom