Portal Pszczelarski

XIX edycja konkursu ekologicznego Pszczelarstwo w Polsce - rozstrzygnięta

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia Paweł Ratajczak Nikodem Hillenberg Koło Pszczelarzy w Santoku Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Gorzowie Wielkopolskim

Już po raz dziewiętnasty uczniowie z województwa lubuskiego wzięli udział w konkursie wiedzy na temat pszczelarstwa. Najlepszymi okazali się Paweł Ratajczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Nikodem Hillenberg z gorzowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę kompletne ule z wyposażeniem.

Jak informuje portal Gorzów Przystań, pomysł na konkurs zrodził się w 1999 roku w Kole Pszczelarzy z Santoku. Pomysłodawcy mieli nadzieję zainteresować młode pokolenie pszczelarstwem oraz podnieść świadomość obywateli w kwestii znaczenia owadów w przyrodzie. Po prawie 20 latach, w 2018 roku zorganizowano już dziewiętnastą edycję tego wydarzenia. Jak widać, zaangażowanie młodzieży nie słabnie. Aktualnie, głównym celem konkursu jest rozbudzenie w uczniach zainteresowań ogólno-przyrodniczych oraz zachęcenie młodzieży do zakładania własnych pasiek.

Tegoroczna edycja konkursu zebrała aż 400 uczniów z całego województwa. Podczas dwóch etapów zmagań - szkolnego i wojewódzkiego, uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy między innymi z zakresu znajomości zasad hodowli pszczół. W pierwszym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem zawierającym 30 pytań zamkniętych, natomiast etap wojewódzki zakładał udzielenie odpowiedzi na 20 pytań otwartych. 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbył się uroczysty finał wydarzenia.

Laureaci otrzymali od organizatorów nagrody książkowe, słodki upominek w postaci słoika miodu gryczanego oraz dyplomy. Dwóch najlepszych uczestników zostało nagrodzonych ulami wraz z wyposażeniem ufundowanymi przez władze miasta i Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Gorzowie Wielkopolskim.

Opracowano na podstawie:

Gorzów Przystań, Mechanik pszczołom na ratunek, http://www.gorzow.pl/PL/3235/5214/Mechanik_pszczolom_na_ratunek/k/, Data publikacji: 2018.04.27, Data odczytu: 2018.04.27

Czytaj również:

Właściwości miodu gryczanego



Liczba wyświetleń artykułu: 1959

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?