Portal Pszczelarski

Więcej drzew miododajnych na Warmii i Mazurach 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie rośliny miododajne akcja pszczelarska

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczyna akcje sadzenia drzew miododajnych wzdłuż dróg wojewódzkich. Przeznaczono na ten cel ponad pół miliona złotych.

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 16 kwietnia 2018 r. w Olsztynie, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego – Urszula Pasławska i członek zarządu województwa - Sylwia Jaskulska poinformowały o rozpoczęciu akcji sadzenia drzew miododajnych wzdłuż dróg wojewódzkich na terenie powiatu kętrzyńskiego, mrągowskiego i giżyckiego. Jak stwierdziła Sylwia Jaskólska – akcja jest odpowiedzią na oczekiwania pszczelarzy. Planowane jest sadzenie lip drobnolistnych i klonów zwyczajnych.

Jak informuje portal Olsztyn.24 – województwo warmińsko-mazurskie jest rejonem, w którym odnotowuje się wzrost liczby pszczół. Aby więc utrzymać tę tendencję, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie otrzymał ponad 511 tysięcy złotych na zakup sadzonek i zorganizowanie akcji sadzenia drzew. Uczestniczki konferencji zapowiedziały również, iż Polskie Stronnictwo Ludowe wesprze akcję z własnych funduszy.

Opracowano na podstawie:

Olsztyn.24, Na Warmii i Mazurach będzie Więcej pszczół i miodu, https://www.olsztyn24.com/news/31803-na-warmii-i-mazurach-bedzie-wiecej-pszczol-i-miodu.html, Data publikacji: 2018.04.16, Data odczytu: 2018.04.16



Liczba wyświetleń artykułu: 1789

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny