Portal Pszczelarski

Bakterie Lactobacillus wspierają pszczoły w magazynowaniu pokarmu

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Lactobacillus pyłek kwiatowy miód

Naukowcy Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside zidentyfikowali trzy nowe bakterie, które mogą pomóc w zapobieganiu psucia się pyłków i nektarów w ulu. Badania przeprowadzono na dzikich pszczołach z okolic Teksasu.

Zespół naukowców wyizolował z dzikich pszczół i kwiatów, trzy wcześniej nieznane gatunki bakterii. Należą one do rodzaju Lactobacillus - ludzie wykorzystują ten rodzaj bakterii do konserwowania pożywienia, miedzy innymi nabiału. Okazuje się, że mogą one również odgrywać podobną rolę w zachowaniu nektaru i pyłku, które samice pszczół przechowują w swoich gniazdach jako pokarm dla swoich larw. Wyizolowane bakterie hamują wzrost grzybów w pyłkach. Grupa prowadzi obecnie badania w celu dalszego zbadania tej hipotezy.

Wyniki badań zostały opublikowane w International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology. Uważa się, że te symbiotyczne bakterie żyjące w wnętrznościach pszczół wspomagają ich zdrowie, pomagając trawić pokarm i zwiększając ich odporność. W ramach badań, naukowcy zebrali dzikie pszczoły i kwiaty z dwóch miejsc w Teksasie i na kampusie Uniwersytetu.

Jak twierdzi koordynator badań, profesor Quinn McFrederick – zaskoczeniem dla naukowców był fakt, że nowoodkryte bakterie potrafią przetrwać zarówno na dzikich kwiatach, jak i na pszczołach.

Opracowano na podstawie:

University od California Today, Newly Identified Bacteria May Help Bees Nourish Their Young, https://ucrtoday.ucr.edu/52851, Data publikacji: 2018.04.13, Data odczytu: 2018.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 1104

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.