Portal Pszczelarski

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach rozdał sadzonki lipy 2018

pszczelarstwo lubelskie lipa drobnolistna Tilia cordata Mill. sadzonki roślin miododajnych Tylko jedna lipa a pszczoła a nie znika Posadź sobie drzewko

Akcja pod hasłem "Tylko jedna lipa, a pszczoła nie znika" to promocyjno-edukacyjna akcja zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Rozdając sadzonki lipy, pomysłodawcy mają nadzieję zachęcić mieszkańców do wspierania pszczół również w swoich przydomowych ogródkach. 

Lipa drobnolistna uznawana jest za jedno na najbardziej miododajnych drzewek, dlatego właśnie sadzonkę tej rośliny zdecydowano się rozdawać podczas akcji. Niestety sadzonki były rozdawane jedynie w ciągu dwóch dni, a ilość drzewek była ograniczona. Niemniej jednak pomysłodawcy akcji mają nadzieję, iż poza rozdanymi sadzonkami, mieszkańcy gminy Trzeszczany będą systematycznie powiększali ilość roślin miododajnych w swoich ogródkach.

Podobne akcje odbywają się w wielu polskich miastach. Różnego rodzaju instytucje czy władze samorządowe starają się namawiać mieszkańców do sadzenia roślin na swoich posesjach. W ostatnich dniach na przykład w Mogilnie (województwo kujawsko-pomorskie) władze gminy rozdały chętnym około 700 sadzonek drzew i krzewów. Organizowana tam dwa razy do roku akcja "Posadź sobie drzewko" zawsze cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy, którzy przybyli po darmowe sadzonki mieli również okazję do rozmowy z leśnikiem gminnym, Panią Olgą Cierzniewską, która odpowiadała na wszelkie istotne pytania zebranych.

Opracowano na podstawie:

Gminny Ośrodek Kultury Trzeszczany, Rozdajemy sadzonki lipy, http://goktrzeszczany.pl/6015-2/, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.05

Gazeta pomorska, W Mogilnie rozdali ponad 700 sadzonek drzew i krzewów, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/a/w-mogilnie-rozdali-ponad-700-sadzonek-drzew-i-krzewow,13042056/, Data publikacji: 2018.03.26, Data odczytu: 2018.04.05



Liczba wyświetleń artykułu: 1392

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Miód z dziką różą

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasteczka lekko miodowe

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.