Portal Pszczelarski

Elbląska kłoda bartna ma lokatorów - wiewiórki

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kłoda bartna nadleśnictwo Elbląg bartnictwo w Elblągu

Zawieszona jesienią w elbląskim lesie pierwsza kłoda bartna już niedługo będzie gotowa na przybycie pszczół. Ku zaskoczeniu leśników, jej pierwszymi lokatorami nie zostały wcale pszczoły, a wiewiórki.

Pierwsza kłoda bartna nadleśnictwa Elbląg została zawieszona jesienią 2017 roku. Umiejscowiono ją na dębie w leśnictwie Pogrodzie. Od tamtego czasu kłoda schła i teraz, na wiosnę planowano przygotowanie jej do zasiedlenia przez pszczoły. Okazało się jednak, że kłoda ma już lokatorów. Jak informuje Radio Olsztyn, znaleziono tam wiewiórki, a nawet ich potomstwo. Zwierzęta jednak nie zostaną w tym miejscu długo, więc zaraz po ich wyprowadzce leśnicy przygotują ul na przyjęcie pszczół.

Rzecznik Nadleśnictwa Elbląg jest zadowolony z aktualnych lokatorów kłody, ponieważ – jak sam mówi – oznacza to, że jest do dobre i przyjazne miejsce.

Opracowano na podstawie:

Radio Olsztyn, Nie pszczoły a wiewiórki znalazły dom w barci, https://ro.com.pl/nie-pszczoly-a-wiewiorki-znalazly-dom-w-barci/01385938, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.04

Czytaj również:

Pierwsza kłoda bartna została wisi na dębie w leśnictwie Pogrodzie

Nadleśnictwo Elbląg dba o leśne pszczołyLiczba wyświetleń artykułu: 1113

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.