Portal Pszczelarski

Elbląska kłoda bartna ma lokatorów - wiewiórki

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kłoda bartna nadleśnictwo Elbląg bartnictwo w Elblągu

Zawieszona jesienią w elbląskim lesie pierwsza kłoda bartna już niedługo będzie gotowa na przybycie pszczół. Ku zaskoczeniu leśników, jej pierwszymi lokatorami nie zostały wcale pszczoły, a wiewiórki.

Pierwsza kłoda bartna nadleśnictwa Elbląg została zawieszona jesienią 2017 roku. Umiejscowiono ją na dębie w leśnictwie Pogrodzie. Od tamtego czasu kłoda schła i teraz, na wiosnę planowano przygotowanie jej do zasiedlenia przez pszczoły. Okazało się jednak, że kłoda ma już lokatorów. Jak informuje Radio Olsztyn, znaleziono tam wiewiórki, a nawet ich potomstwo. Zwierzęta jednak nie zostaną w tym miejscu długo, więc zaraz po ich wyprowadzce leśnicy przygotują ul na przyjęcie pszczół.

Rzecznik Nadleśnictwa Elbląg jest zadowolony z aktualnych lokatorów kłody, ponieważ – jak sam mówi – oznacza to, że jest do dobre i przyjazne miejsce.

Opracowano na podstawie:

Radio Olsztyn, Nie pszczoły a wiewiórki znalazły dom w barci, https://ro.com.pl/nie-pszczoly-a-wiewiorki-znalazly-dom-w-barci/01385938, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.04

Czytaj również:

Pierwsza kłoda bartna została wisi na dębie w leśnictwie Pogrodzie

Nadleśnictwo Elbląg dba o leśne pszczołyLiczba wyświetleń artykułu: 1271

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele