Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Elbląska kłoda bartna ma lokatorów - wiewiórki

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kłoda bartna nadleśnictwo Elbląg bartnictwo w Elblągu

Zawieszona jesienią w elbląskim lesie pierwsza kłoda bartna już niedługo będzie gotowa na przybycie pszczół. Ku zaskoczeniu leśników, jej pierwszymi lokatorami nie zostały wcale pszczoły, a wiewiórki.

Pierwsza kłoda bartna nadleśnictwa Elbląg została zawieszona jesienią 2017 roku. Umiejscowiono ją na dębie w leśnictwie Pogrodzie. Od tamtego czasu kłoda schła i teraz, na wiosnę planowano przygotowanie jej do zasiedlenia przez pszczoły. Okazało się jednak, że kłoda ma już lokatorów. Jak informuje Radio Olsztyn, znaleziono tam wiewiórki, a nawet ich potomstwo. Zwierzęta jednak nie zostaną w tym miejscu długo, więc zaraz po ich wyprowadzce leśnicy przygotują ul na przyjęcie pszczół.

Rzecznik Nadleśnictwa Elbląg jest zadowolony z aktualnych lokatorów kłody, ponieważ – jak sam mówi – oznacza to, że jest do dobre i przyjazne miejsce.

Opracowano na podstawie:

Radio Olsztyn, Nie pszczoły a wiewiórki znalazły dom w barci, https://ro.com.pl/nie-pszczoly-a-wiewiorki-znalazly-dom-w-barci/01385938, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.04

Czytaj również:

Pierwsza kłoda bartna została wisi na dębie w leśnictwie Pogrodzie

Nadleśnictwo Elbląg dba o leśne pszczołyLiczba wyświetleń artykułu: 1598

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Chałka z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą