Portal Pszczelarski

Elbląska kłoda bartna ma lokatorów - wiewiórki

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kłoda bartna nadleśnictwo Elbląg bartnictwo w Elblągu

Zawieszona jesienią w elbląskim lesie pierwsza kłoda bartna już niedługo będzie gotowa na przybycie pszczół. Ku zaskoczeniu leśników, jej pierwszymi lokatorami nie zostały wcale pszczoły, a wiewiórki.

Pierwsza kłoda bartna nadleśnictwa Elbląg została zawieszona jesienią 2017 roku. Umiejscowiono ją na dębie w leśnictwie Pogrodzie. Od tamtego czasu kłoda schła i teraz, na wiosnę planowano przygotowanie jej do zasiedlenia przez pszczoły. Okazało się jednak, że kłoda ma już lokatorów. Jak informuje Radio Olsztyn, znaleziono tam wiewiórki, a nawet ich potomstwo. Zwierzęta jednak nie zostaną w tym miejscu długo, więc zaraz po ich wyprowadzce leśnicy przygotują ul na przyjęcie pszczół.

Rzecznik Nadleśnictwa Elbląg jest zadowolony z aktualnych lokatorów kłody, ponieważ – jak sam mówi – oznacza to, że jest do dobre i przyjazne miejsce.

Opracowano na podstawie:

Radio Olsztyn, Nie pszczoły a wiewiórki znalazły dom w barci, https://ro.com.pl/nie-pszczoly-a-wiewiorki-znalazly-dom-w-barci/01385938, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.04

Czytaj również:

Pierwsza kłoda bartna została wisi na dębie w leśnictwie Pogrodzie

Nadleśnictwo Elbląg dba o leśne pszczoły



Liczba wyświetleń artykułu: 1766

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.