Portal Pszczelarski

Marketing pszczelarski – etykieta

Na zdjęciu: słoiki z miodem manuka. Źródło zdjęcia: nutritionwarehouse.com.au/upload/image/WS_ManukaHoney_Family.jpg

marketing pszczelarski etykieta na słoik z miodem funkcje etykiety

Marketing pszczelarski – etykieta

Etykieta jest jednym z ważnych elementów marketingu pszczelarskiego. Dobrze skonstruowana może zachęcić klienta do zakupu, natomiast kompletnie zaniedbana – wręcz przeciwnie.

Wygląd etykiety oraz informacje w niej zawarte są istotne w przypadku niemal wszystkich produktów spożywczych. W przypadku miodu tym bardziej, że powinna spełniać też funkcje edukacyjną. Spożycie miodu w naszym kraju nadal jest niewielkie w porównaniu do innych krajów europejskich, dlatego warto zachęcać klientów do zakupów i spożycia na wiele różnych sposobów. W przypadku etykiety doskonale sprawdzi się chwytliwe hasło, które będzie kojarzyło miód z produktem o nie tylko wyjątkowych właściwościach smakowych, ale też o unikalnych wartościach zdrowotnych. Na każdym rodzaju miodu warto też napisać kilka słów o jego specjalnym przeznaczeniu.

Aby etykieta spełniła swoje funkcje marketingowe i zwiększyła sprzedaż producentowi, powinna zawierać wyraźne informacje, skąd pochodzi kupiony miód – chodzi nie tylko o region, ale też o nazwę i dane adresowe pasieki. W nowoczesnym marketingu nie obejdzie się bez adresu strony internetowej oraz adresu mailowego. Ułatwi to konsumentowi odnalezienie produktu w przypadku, gdy nabędzie miód na okazjonalnie odbywającym się targu czy festynie.

Choć młodzi pszczelarze doskonale zdają sobie sprawy z marketingowego i sprzedażowego znaczenia etykiety produktu, starsi producenci miodu wychodzą z założenia, że nie liczy się opakowanie, a przede wszystkim produkt. Jest to założenie, które w wielu przypadkach nie pozwala przebić się na rynku miodom o naprawdę wybitnych walorach smakowych i jakościowych.

Zobacz również:

Etykiety na słoikach z miodem

Marketing pszczelarski - opakowanie miodu

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6559

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły