Portal Pszczelarski

Konferencja pszczelarska Pszczoła w mieście - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo w Polsce relacja z wydarzenia Bliżej Pszczół Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli Kacper Łaskarzewski Pszczele Oskary pasieka miejska pszczelarstwo miejskie

23 marca 2018 roku w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się ogólnopolska konferencja "Pszczoła w mieście". Wydarzenie zostało połączone z finałowym etapem II ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół" organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli, po raz kolejny wspólnie zorganizowali konferencję "Pszczoła w mieście". Wstęp na to wydarzenie był bezpłatny, dzięki czemu, każdy zainteresowany mógł wysłuchać wykładów przygotowanych przez prelegentów.

Pośród szeregu wystąpień specjalistów, okazję do publicznego wykładu miał również, Kacper Łaskarzewski - laureat III miejsca I Ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół" w kategorii gimnazjalnej. Zebrani mieli okazję wysłuchać jego wystąpienia dotyczącego "Rajdu w obronie pszczół", w którym brał udział.

W przeddzień konferencji odbył się finał II edycji konkursu "Bliżej pszczół", w którym wzięło udział ponad 100 szkół z całej Polski. Celem tego konkursu była popularyzacja pszczelarstwa, roli pszczoły w środowisku naturalnym człowieka oraz niedocenianego znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia. Po raz pierwszy laureaci konkursu otrzymali nie tylko nagrody rzeczowe, ale również Pszczele Oskary - statuetki zaprojektowane przez lubelskiego artystę Arkadiusza Szweda.

Katolicki Uniwersytet Lubelski od kilku lat aktywnie włącza się promocje ochrony owadów zapylających. W maju 2016 na dachu jednego z budynków uczelni powstała pierwsza w Lublinie pasieka miejska. Ponadto podczas konferencji promowano wysokiej jakości tradycyjne produkty regionalne, w tym również miody z okolicznych pasiek. 

Opracowano na podstawie:

Radio Centrum, Nie taka pszczoła straszna jak ją malują, http://centrum.fm/mieszkancy-lublina-mogli-dowiedziec-sie-wiecej-o-pszczelarstwie-to-dzieki-ogolnopolskiej-konferencji-pszczola-w-miescie/, Data publikacji: 2018.03.24, Data odczytu:2018.03.25

Czytaj również:

II Ogólnopolski Konkurs Bliżej Pszczół

Rozstrzygnięto pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Bliżej Pszczół



Liczba wyświetleń artykułu: 1596

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

O co chodzi w BeePower!?

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy