Portal Pszczelarski

Małopolska Pszczoła 2018 - konkurs pszczelarski dla organizacji 3 sektora

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski kwiecień 2018 2018 Małopolska Pszczoła 2018 Małopolska Pszczoła

Do 13 kwietnia 2018 roku organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego mogą wziąć udział w konkursie "Małopolska Pszczoła", ogłoszonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Władze przeznaczyły na ten cel aż 500 tysięcy złotych.

Jak czytamy na portalu Sady Ogrody oraz w regulaminie konkursu, celem inicjatywy jest ochrona pszczół miododajnych, dzikich owadów zapylających oraz roślin. Konkurs jest elementem realizacji założeń "Programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego". Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, podkreśla ogromne znaczenie pszczół w gospodarce. Jak sam mówi: "we wszystkich działaniach zmierzających do ochrony pszczół, nie chodzi jedynie o miód który wytwarzają te owady, ale przede wszystkim o ich ogromne znaczenie w zapylaniu roślin, które dają nam wszelkiego rodzaju pożywienie"

W ramach konkursu, uczestnicy mogą starać się o dofinansowanie inicjatyw takich jak:

  • odbudowa populacji dzikich pszczół,
  • ochrona ich siedlisk czy też
  • terenów stanowiących naturalne "pszczele pastwiska".

Wojciech Kozak podkreśla również, że w ramach konkursu, wspierane będą także inicjatywy promujące pszczelarstwo, szkolenia w zakresie biologii i ekologii pszczół oraz owadów zapylających, a także edukacja ekologiczna społeczeństwa.

Zgodnie z regulaminem konkursu, złożone oferty maja dotyczyć inicjatyw zaplanowanych do realizacji na 2018 rok, w terminie między 1 czerwca a 15 listopada 2018 r.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu i dokumenty aplikacyjne (spakowane WIN ZIPem)

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Władze Małopolski ogłosiły nowy konkurs dotyczący ochrony pszczół, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/wladze_malopolski_oglosily_nowy_konkurs_dotyczacy_ochrony_pszczol,13150.html, Data publikacji: 2018.03.22, Data odczytu: 2018.03.22

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2020 - nabór wniosków do konkursu, V edycja

Wyniki konkursu Małopolska Pszczoła 2018Liczba wyświetleń artykułu: 1759

Komentarze z forum pszczelarskiego

fil 2018-04-03 09:46:35

Mialo byc 1,5 miliona wsparcia dla pszczelarzy z Malopolski,kilka pasiek edukacyjnych nowe nasadzenia roslin miododajnych i zakup pszczol. Zostalo 500tys do podzialu na pseudo ekologiczne organizacje majace macki w UM i czeszace kase na hodowli pszczol murarek i trzmieli.Pszczola miodna jest przez te osoby uznawana za szkodnika a pszczelarze za hamulec w rozwoju bioroznorodnosci. Wiem bo bylem tu i tam.

blondynekkrk 2018-04-08 07:56:50

Hmmm a dlaczego zostało "tylko" pół miliona?

oro54 2018-04-08 21:23:41

Pieniądze w zasadzie wyrzucone w przysłowiowe błoto. Jeżeli nie zmieni się polityka w rolnictwie w zakresie stosowania środków ochrony roślin to przyroda efektów tych akcji nie odczuje, bowiem nikt się o wytrute murarki czy trzmiele nie upomni, tak jak czynią to pszczelarze w stosunku do swoich pszczół. Skorzystają tylko Ci co te akcje przygotowują. Nie problemem jest rozdanie ileś tam tysięcy sadzonek roślin miododajnych, problemem jest, już nie nagłaśnianym przez media, ich posadzenie za zgodą właścicieli nieużytków. W Wielkopolsce był ten problem już przerabiany. Medialnie, tematy te były bardzo nośne, ale wykonanie już tak piękne nie było. Ale ważne, że te wiadomości poszły w świat - "nic, że droga wyboista,
ważne, że kierunek słuszny!"

mati 2018-04-11 20:42:32

jezeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase ale nie bardzo rozumiem czemu zmniejszyla sie pula pieniendzy na dofinansowanie pszedsienwzienc pszczelarskich ktos moze mi to wytlumaczyc  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Piernik sułtański

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu