Portal Pszczelarski

Grupa Copa-Cogeca popiera postulaty Europosłów w sprawie pszczół

pszczelarstwo w Unii Europejskiej producent miodu Copa-Cogeca Miód

W związku z przyjętą przez Parlament Europejski rezolucją dotyczącą nowej strategii w sprawie pszczół, grupa Copa-Cogeca wyraziły poparcie dla inicjatywy Parlamentu Europejskiego. 2 marca 2018 roku, na stronie organizacji, pojawił się komunikat prasowy w tej sprawie.

W opublikowanym komunikacie prasowym czytamy, że Copa i Cogeca – europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje społeczne, pozytywnie oceniła wiele aspektów długoterminowej strategii dotyczącej pszczół, przyjętej przez Parlament Europejski. Sekretarz generalny Pekka Pesonen stwierdził, że sektor pszczelarski jest dla organizacji niezwykle istoty, ponieważ Unia Europejska jest drugim na świecie producentem miodu. Każdego roku pszczelarze państw członkowskich wywarzają 250 tysięcy ton miodu rocznie. Pszczelarstwo stanowi niezwykle ważny element rolnictwa europejskiego, więc powinno być wspierane.

Copa i Cogeca popiera główne założenia rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski, a w szczególności:

  • inwestowanie w ochronę zdrowia pszczół,
  • zwalczenie fałszowania miodu, 
  • wsparcie dla pszczelarzy, 
  • konieczność opracowania planu działania w celu zwalczania śmiertelności pszczół, 
  • rozwój programów hodowlanych w celu wzmocnienia odporności na gatunki inwazyjne, 
  • propagowanie dalszych badań nad opracowaniem leków innowacyjnych dla pszczół, 
  • kontrola importowanego do Unii Europejskiej miodu, 
  • uznanie miodu i produktów pszczelich za "produkty wrażliwe" w negocjacjach handlowych.

Opracowano na podstawie:

Copa Cogeca Prasa, Copa i Cogeca pochwalają nową strategię w sprawie pszczół przyjętą przez posłów do PE, http://www.copa-cogeca.be/Menu.aspx, Data publikacji: 2018.03.02, Data odczytu: 2018.03.05

Czytaj również:

Wnioski ze spotkania grupy Copa-Cogeca Miód w Brukseli 2017Liczba wyświetleń artykułu: 803

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.