Portal Pszczelarski

Jeleniogórscy pszczelarze weszli na Śnieżkę 2018

Śnieżka - widok z Kruczych Skał w Karpaczu.

pszczelarstwo dolnośląskie Powiatowe Koło Pszczelarzy Ziemi Jeleniogórskiej Patryk Waloszczyk Łukasz Safin pogłowie pszczół

Dwaj jeleniogórscy pszczelarze wspięli się na Śnieżkę niosąc ze sobą sztandar swojego koła. Dokonali tego w celu promocji pszczelarstwa oraz zwrócenia uwagi na problem masowego wymierania zapylaczy. 

W jednym z ostatnich numerów regionalnego dwutygodnika "Nowiny Jeleniogórskie", Prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy Ziemi Jeleniogórskiej dobitnie wypowiedział się w kwestii braku zainteresowania miejscowych władz problemem wymierania pszczół w Karkonoszach i Górach Izerskich. Tak jak zapowiadał on w tym artykule, pszczelarze nie spoczywają w dążeniu do swojego celu, jakim jest uzyskanie jakiejkolwiek pomocy w odbudowywaniu swoich rodzin pszczelich.

Jak informuje portal nj24.pl, przedstawiciele pszczelarzy weszli na Śnieżkę ze sztandarem swojego koła, by nagłośnić problem wymierania pszczół w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej i na Podgórzu Izerskim. Potwierdzają to uczestnicy wyprawy - Patryk Waloszczyk oraz Łukasz Safin. Prezes koła zastanawia się, co takiego ma jeszcze zrobić, gdzie zanieść ten sztandar, aby ktokolwiek podjął wreszcie konkretne działania w zakresie ochrony pszczół i wsparcia pszczelarzy. 

Prezes jeleniogórskich pszczelarzy nadal uważa, że niewiele mogą sami zdziałać, ponieważ tego typu akcje nie zwracają uwagi władz rządzących, jednak, jak sam powtarza, nie spoczną, dopóki ktoś nie zrozumie, jak poważne zagrożenie niesie za sobą stałe zmniejszanie się populacji owadów zapylających. Pszczelarz apeluje również do konsumentów o wsparcie okolicznych pasiek poprzez kupowanie miodu od pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:

nj24.pl., Pszczelarze ze Śnieżki chcą nagłośnić problem, https://www.nj24.pl/article/pszczelarze-ze-sniezki-chca-naglosnic-problem, Data publikacji: 2018.02.12, Data odczytu: 2018.02.13

Czytaj również:

Czy wymierają pszczoły w Karkonoszach i Górach Izerskich?



Liczba wyświetleń artykułu: 1262

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele